REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaWyróżnienia dla twórców monodramu o Janie Karskim

Wyróżnienia dla twórców monodramu o Janie Karskim

-

Przedstawiciele Wydziału na stan Illinois Kongresu Polonii Amerykańskiej  (PAC-IL) wręczyli dyplomy uznania trzem twórcom popularnego i ambitnego spektaklu „Remember This: The Lesson of Jan Karski” („Pamiętaj to: Lekcja Jana Karskiego”) – dramatycznego hołdu złożonego Janowi Karskiemu.

Wydarzenie miało miejsce w Shakespeare Theatre (Teatrze Szekspira) w Chicago w sobotę, 13 listopada bieżącego roku.

REKLAMA

Jan Karski był polskim bojownikiem ruchu oporu, dyplomatą, a przede wszystkim bohaterem, który z narażeniem życia odwiedził warszawskie getto i Auschwitz. Złożył świadectwo Churchillowi i Franklinowi Delano Rooseveltowi o okrucieństwach popełnionych przez niemieckich nazistów podczas II wojny światowej.

Po przedstawieniu, członkowie zarządu Wydziału na stan Illinois Kongresu Polonii Amerykańskiej (Polish American Congress Illinois Division, PAC-IL): Michael Niedziński (prezes), Walter Bochenek (1. wiceprezes), Jacek Graca (2. wiceprezes) i Ewa Cholewiński (krajowa dyrektorka) wręczyli wyróżnienie odtwórcy głównej roli – Davidowi Strathairnowi, który wcielił się w postać Jana Karskiego.

Wyróżnienia otrzymali również reżyser sztuki Derek Goldman oraz współautor ClarkYoung. Podczas spotkania została zaprezentowana książka o Witoldzie Pileckim, jako materiał na potencjalną sztukę w przyszłości.

Niedawno Monodram o Karskim został zaprezentowany w Muzeum Holokaustu w podchicagowskim Skokie. Współsponsorami tego specjalnego wydarzenia byli: Konsulat Generalny  RP w Chicago, Wydział na stan Illinois Kongresu Polonii Amerykańskiej i Muzeum Polskie w Ameryce.

(aos)

Zdj. Arch. PAC-IL

REKLAMA

2095872449 views

REKLAMA

REKLAMA

2095872682 views

REKLAMA

2097669078 views

REKLAMA

2095872831 views

REKLAMA

2095872932 views

REKLAMA

2095873043 views