REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Wyjaśnienie prof. Marka Rudnickiego dotyczące hospitalizacji płk. Adama Mazguły

Wyjaśnienie prof. Marka Rudnickiego dotyczące hospitalizacji płk. Adama Mazguły

-

Chicago było i jest miejscem wizyt wielu osób z Polski. W ostatnim okresie jedna z odwiedzających miasto osób, znana z publicznej działalności w kraju, nagle zachorowała I wymagała pomocy. Zostałem jako lekarz poproszony o taką pomoc, w taki sam sposób jak to czynię dla wszystkich, którzy o to proszą lub tego wymagają, zgodnie z etyką lekarską. W ciągu kilku godzin ukazało się jednak moje nazwisko w kontekście informacji sugerującej wsparcie dla działań politycznych chorego, a takiego wsparcia nie udzieliłem. Natychmiast też odciąłem się od wyrażanych poglądów, publikując moją wypowiedź pod artykułem oraz na moim facebooku. Oto treść wpisu pod artykułem i na Facebooku z dnia 22 listopada br.:

,,Jako lekarz, wszystkim pacjentom jednakowo życzę powrotu do zdrowia. Zderzamy się z sytuacjami zagrożenia życia, w których opcje polityczne odchodzą (i absolutnie tak winno być!) na dalszy plan. Nieoczekiwanie wezwany do pomocy, traktuję chorych i ich bliskich zgodnie z zasadami etycznymi zawodu, niezależnie od głoszonych poglądów. Pomoc lekarska (i czysto ludzka) okazana w bardzo trudnym momencie, niezależnie od spojrzenia na rzeczywistość polityczna (a które w tym przypadku mam inne aniżeli płk. Mazguła), nie powinna jednak być próbą manipulacji przez autora informacji. Dodawanie słów, które nie zostały użyte w rozmowie lekarza z pacjentem to „fake news”.”

REKLAMA

Autorzy wycofali rzeczone sformułowania. Pragnę jeszcze raz podkreślić, że poglądy polityczne nie powinny mieć odniesienia do relacji lekarz – pacjent (a moje w tym przypadku są zupełnie różne od tych głoszonych przez wzmiankowanego chorego oraz jego otoczenie).

Prof. dr Marek Rudnicki

 

fot.Dariusz Piłka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks