REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaWychowankowie domu dziecka z Kożuchowa mają już nowy plac zabaw

Wychowankowie domu dziecka z Kożuchowa mają już nowy plac zabaw

-

Fundacja Dom Dziecka NFP z Chicago podarowała wychowankom Centrum Placówek Wychowawczych w Kożuchowie nowy plac zabaw. Pierwszego dnia wakacji odbyło się jego oficjalne otwarcie.

Plac zabaw to dar Fundacji Dom Dziecka NFP z Chicago, której prezesem jest Pani Aneta Szulakiewicz. Pomimo wielu obostrzeń, w tym roku ponownie osobiście udało się pani prezes wziąć udział w zdarzeniu i przeciąć wstęgę podczas otwarcia obiektu.

REKLAMA

Aby zebrać fundusz na budowę tegorocznego placu zabaw i siłowni zewnętrznej 1 maja br. Fundacja zorganizowała bal Białego Tulipana, na którym bawiło się 150 osób skupionych wokół chicagowskiej Polonii. Podczas imprezy zebrano aż 31 700 dolarów. Ta kwota pozwoliła zrealizować budowę nowego placu zabaw dla dzieciaków z kożuchowskiej placówki.

Plac jest nietypowy, bo przeznaczony dla starszych dzieci i młodzieży. Nie ma na nim ślizgawek czy huśtawek. Są za to urządzenia do wszelkich ćwiczeń i wspinaczek. Fundacja zakupiła też nowe bramki do piłki nożnej, odnowiła nawierzchnię boiska, oraz ufundowała nowy stół do ping ponga.

Fundacja Dom Dziecka NFP, kierowana przez Panią Anetę, i jednoczenie koordynatorkę oraz pomysłodawczynię całej akcji, tegorocznym projektem kożuchowskim kończy swoją działalność w Chicago. Dlatego też cieszy fakt, że wśród wielu obdarowanych przez lata placówek znalazła się również ta bliska stron rodzinnych samej prezes, Anety Szulakiewicz.

Pani Aneta przyznała, że prowadzona przez lata skromna działalność charytatywna dawała jej i wszystkim zaangażowanym wiele radości. Plac zabaw w Kożuchowie to 9 projekt i… ostatni.

Wyznała też, że była to wspaniała przygoda, lecz ze względu na swoją działalność gospodarczą oraz nawał innych obowiązków decyzja zakończenia koordynacji charytatywnej musiała być podjęta. – Nie mniej jednak, aby uwiecznić pamiątkę związaną z wcześniejszymi balami w aglomeracji Chicagowskiej oraz obdarowanymi placówkami nadal pozostanie strona Fundacji www.domdzieckanfp.org. Miejsce to będzie zbiorem pamiątek, zdjęć, podziękowań, zrealizowanych projektów, akcji świątecznych i wszystkich wydarzeń związanych z naszą piękną przygodą trwającą od roku 2012, na rzecz pomocy dzieciom wychowującym się w Polskich Domach Dziecka. Zrealizowane projekty mające miejsce w Wałbrzychu, Policach, Ostrołęce, Małachowie, Miękini, Zambrowie,Krasnymstawie, Gliwicach i Kożuchowie pozwoliły uszczęśliwić prawie 400 dzieci – podkreśliła p. Aneta.

Tekst i zdjęcia: Fundacja Dom Dziecka NFP

REKLAMA

2119138350 views

REKLAMA

2119138444 views

REKLAMA

REKLAMA

2120934798 views

REKLAMA

2119138513 views

REKLAMA

2119138572 views

REKLAMA

2119138617 views