REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Wybory w Związku Ślązaków. Józef Więcek nowym prezesem

Wybory w Związku Ślązaków. Józef Więcek nowym prezesem

-

DSC_0662

Józef Więcek, były prezes radia „Śląska fala” w Chicago został wybrany nowym prezesem Związku Ślązaków w Ameryce Północnej. 

REKLAMA

Nowy prezes zapowiedział kontynuację charytatywnej działalności organizacji. Na cele charytatywne przeznaczane są pieniądze zbierane na organizowanych dwa razy w roku piknikach i zabawach. Najczęściej adresatami tej pomocy są dzieci z domów dziecka i zakładów opiekuńczych. Związek wspomaga także dzieci z rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, wysyłał pomoc dla powodzian. Najbliższą imprezą dochodową będzie przygotowywany z okazji Dnia Dziecka piknik wiosenny, który odbędzie się w ostatnią niedzielę maja.

Na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, które w minioną niedzielę odbyło się w sali kościoła św. Błażeja w Summit członkowie śląskiej organizacji zdecydowali również o powierzeniu funkcji wiceprezesa Halinie Szyrzynie. Prezesem radia i drugim wiceprezesem została Jadwiga Rup. Nad organizacyjnymi funduszami czuwać będzie Elżbieta Wysocka. Anna Godowska została sekretarzem protokółowym. Skład zarządu uzupełnia Barbara Wycisk odpowiedzialna za organizację imprez. Wybrana została także trzyosobowa komisja rewizyjna. Uczestnicy zebrania podziękowali za pracę dotychczasowemu prezesowi Markowi Niezgodzie, który piastował to stanowisko przez trzy kadencje i nie wyraził zgody na dalsze kandydowanie.

Związek powstał spontanicznie po jednej z audycji radiowych śp. Jerzego Juraka, który zadał na antenie pytanie o liczebność Ślązaków w Chicago. Odezwało się około 200 osób. Pierwszy piknik, który zapoczątkował działalność Związku Ślązaków odbył się we wrześniu 1993 roku. Trzy miesiące później odbyła się pierwsza zabawa barbórkowa. Od maja 1996 roku w każdą sobotę w radiu WPNA 1490 AM emitowany jest dwugodzinny program radiowy „Na śląskiej fali”. O życiu organizacji i jej działaniach można przeczytać na prowadzonej przez Piotra Brzęka stronie internetowej: www.zwiazekslazakow.com.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

  • DSC_0671
  • DSC_0662
  • DSC_0659
  • DSC_0639
  • DSC_0635
  • DSC_0632
  • DSC_0627

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA