REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Wszystkie dzieci biorą udział Mikołajkach Konsularnych 2020

Wszystkie dzieci biorą udział Mikołajkach Konsularnych 2020

-

Komunikat Konsulatu Generalnego RP w Chicago ws. mikołajek

Drogie Dzieci,

REKLAMA

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

Zbliża się dzień 6 grudnia obchodzony jako dzień ku czci św. Mikołaja – biskupa Miry. W polskiej tradycji dzień ten nazywamy tradycyjnie mikołajkami. Konsulat Generalny RP w Chicago kontynuuje coroczną tradycję mikołajek dla najmłodszych uczniów szkół polonijnych. W tym wyjątkowym roku z powodu COVID-19 w Mikołajkach Konsularnych 2020 będzie mogło wziąć udział każde dziecko, ponieważ odbędą się one w sieci internetowej.

We wspólną wirtualną podróż w poszukiwaniu Świętego Mikołaja pod tytułem „GDZIE JEST MIKOŁAJ?” zabiorą dzieci Warsztaty Teatralne Little Stars z Chicago, które pod dyrekcją Agaty Paleczny przygotowują specjalną niespodziankę artystyczną.

fot. arch. Konsulatu Generalnego RP w Chicago

Pojawi się ona w sieci internetowej w niedzielę 6 grudnia 2020 r. po godz. 15:00 na stronach internetowych: https://www.warsztatyteatralne.com/ oraz https://www.facebook.com/AgataPaleczny.WarsztatyTeatralne/.

Konsulat Generalny RP w Chicago uprzejmie przypomina, że zgodnie z polską tradycją Św. Mikołaj rozpoczyna odwiedzanie dzieci z workiem pełnym prezentów w dniu 6 grudnia!

Do niektórych dzieci dotrą również prezenty Świętego Mikołaja za pośrednictwem konsulatu i szkół polonijnych oraz wielu wspaniałych ludzi dobrej woli, których nie brak w środowiskach polonijnych.

Konsulat dziękuje wszystkim szkołom i organizacjom polonijnym oraz wszystkim nauczycielom, rodzicom i opiekunom dzieci polonijnych, którzy pomimo trudności związanych z pandemią COVID-19 podejmują starania, aby tegoroczny okres świąteczno-noworoczny był jak zawsze szczęśliwym i optymistycznym przeżyciem dla najmłodszych Polek i Polaków w Stanach Zjednoczonych w tradycyjnej polskiej atmosferze. W tym okresie nie zapominajmy o najbardziej potrzebujących!

Przykładem podejmowanych działań w zakresie pomocy osobom starszym w Polsce jest akcja #CyfrowyWolontariusz – https://wspierajseniora.pl/.

Zachęcamy wszystkich do zwiedzania Polski oraz poznawania polskiej kultury i tradycji on-line – https://www.gov.pl/web/dyplomacja/polska-w-twoim-domu.

Radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia!

Piotr Semeniuk

Wicekonsul

Referat ds. Polonii, Komunikacji i Dyplomacji Publicznej

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA