REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Wigilia w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Konsulacie Generalnym RP w Chicago

Wigilia w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Konsulacie Generalnym RP w Chicago

-

Przy dźwiękach kolęd, z opłatkiem w ręku, skupieni dokoła wigilijnego stołu – tak możemy opisać bożonarodzeniowe spotkanie, które odbyło się 20 grudnia 2014 roku w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Chicago.

Już od wielu lat tradycją szkoły jest wspólne przygotowywanie jasełek i wigilii. Uroczystość rozpoczęła życzeniami świątecznymi i krótkim podsumowaniem osiągnięć szkoły nowa kierownik Ewa Krasoń. Następnie podczas występu uczniów  rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz wszyscy zgromadzeni goście z dumą podziwiali aktorskie zdolności naszych wychowanków. Ze sceny audytorium dobiegały przepiękne dźwięki polskich kolęd i pastorałek. Świąteczna atmosfera bez wątpienia udzieliła się również całej widowni, która nuciła do kolędowych taktów.

REKLAMA

Duże poruszenie, szczególnie wśród najmłodszych, wywołało pojawienie się św. Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci miłymi upominkami. Po modlitwie, błogosławieństwie i życzeniach ks. Andrzeja Maślejaka, proboszcza parafii Świętej Trójcy, cała społeczność szkolna została zaproszona na wigilijny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców SPK. Na stołach pojawiły się tradycyjne dania z polskiej kuchni: barszcz czerwony, pierogi z kapustą oraz pyszne krokiety. Był to dzień pełen emocji i pozytywnych wrażeń. Uczestnicy bożonarodzeniowego spotkania w świątecznej atmosferze i z uśmiechem na twarzy rozjechali się do swoich domów. Podobnie jak nasi uczniowie, którzy w pełni zasłużyli na odpoczynek, gdyż nie jest łatwo być uczniem Szkolnego Punktu Konsultacyjnego.

Renata Janeczek
SPK Chicago

  • 1
  • 2
  • 3

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks