REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaWici podbiły serca Polonii na Fłorydzie

Wici podbiły serca Polonii na Fłorydzie

-

Niezwykle ciepło i serdecznie Wici w koncercie dla Polonii na Florydzie

Zespół Pieśni i Tańca Wici od ponad trzydziestu lat jest znany i podziwiany na terenie Chicago i okolic. Sławy przysporzyły również liczne wyjazdy na festiwale zagraniczne. Z powodu pandemii COVID-19 od marca zeszłego roku wszystko ustało, próby odbywały się w okrojonym składzie, nie było aż tak wielu występów. 

REKLAMA

Można sobie wyobrazić i zrozumieć radość, która zapanowała w zespole na wieść o wyjeździe na Florydę.  Otóż zarząd  Centrum Jana Pawła II w Clearwater wystosował oficjalne  zaproszenie z prośbą o występ Zespołu Wici dla Polonii  z okolic Tampy.  Tancerze z miejsca przystąpili do prób. Dwugodzinny występ to nie lada wyzwanie, ale dla chcącego nic trudnego!

Dyrektor i choreograf zespołu, Magdalena Solarz, powołała trzy grupy oraz solistkę, tak aby zmiany kostiumów mogły   przebiegać sprawnie .I tak sie stalo.  Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Wici odbył się 7 sierpnia, Dwie godziny minęły, jak z bicza trzasł. Kolorowe, przepiękne stroje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Zaprezentowano najbardziej oklaskiwane tance: polonez, mazur, krakowiak, tance spiskie i rzeszowskie, biłgorajskie i sądeckie. Niesamowita furorę zrobiła solistka Kasia Pijanowska.

Wybrane przez p. Magdę przyśpiewki ludowe oraz uroda solistki  szczerze zachwyciły widownię.

Oklaskom nie było końca. Były szczere podziękowania,  łzy wzruszenia, wiele uścisków i serdeczności. Polonia zjechała się na koncert z najdalszych zakątków Florydy. 

Zespol byl serdecznie przyjęty również przez zarząd prężnie działającej od 20 lat organizacji polonijnej w Clearwater. Centrum Jana Pawła II kwitnie dzięki takim wspaniałym działaczom jak prezes zarządu  pani Jolanta Piątek, dzięki pani Halince z sekretariatu czy wspaniałemu panu Alfredowi.    Ogromną pomoc wyświadczył pan Roman Koczwara. Dzięki niemu nagłośnienie i oświetlenie przebiegło doskonale.

Zespół ma nadzieję na rychły powrót na Florydę, zresztą takie były rozmowy podczas uroczystego obiadu po koncercie.

Tekst: Edmund Blaszkowski

Zdjęcia: Teatr Pieśni i Tańca Wici

REKLAMA

2094047509 views

REKLAMA

REKLAMA

2094047793 views

REKLAMA

2095844242 views

REKLAMA

2094048043 views

REKLAMA

2094048181 views

REKLAMA

2094048322 views