REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Weekend z “Dziennikiem Związkowym”

Weekend z “Dziennikiem Związkowym”

-

Na początek mamy dla was niesamowitą historię. Sierżant Mike Nowacki z jednostek SWAT do zadań specjalnych chicagowskiej policji, biorący udział w ub. niedzielę w biegu Hot Chocolate 15K uratował życie jednej z uczestniczek, która doznała ataku serca. Po reanimacji i dokończeniu ostatniego odcinka biegu, z pełnym 50- funtowym ekwipunkiem SWAT, Nowacki oświadczył się, tak jak miał zaplanowane, funkcjonariuszce CPD Erin Gubale. Ta historia z happy endem szybko podbiła nie tylko media społecznościowe, m.in. dzięki uroczym zdjęciom zamieszczonym na policyjnych profilach. Mike Nowacki i Erin Gubala wezmą udział w niedzielnym polonijnym Biegu Niepodległości – już jutro, w niedzielę 10 listopada. O tej historii piszemy w wydaniu weekendowym “Dziennika Związkowego”.

Piszemy także o tym, że Kongres Polonii Amerykańskiej obchodzi w czwartek 14 listopada 75. rocznicę powstania i działalności, ale powodów do celebracji jest dużo więcej. Uroczystości diamentowego jubileuszu KPA – zjazd delegatów z całego kraju i uroczysty bankiet – zbiegają się w czasie z przystąpieniem Polski do ruchu bezwizowego z USA (Visa Waver Program, VWP), obchodami Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej i Dnia Weterana.

REKLAMA

Oczywiście zapraszamy na Bieg Niepodległości – w niedzielę 10 listopada w Montrose Harbor. Będzie uroczyście, biało-czerwono, sportowo i radośnie. Impreza nie tylko dla biegaczy – mile widziani kibice, przyjaciele, rodziny! Zarejestrować się do biegu można jeszcze do godz. 5 pm w sobotę!

W tym numerze weekendowym piszemy także o tym, że kolejna batalia dotycząca zmian w procedurach imigracyjnych znalazła rozstrzygnięcie w sądzie. Tym razem sąd federalny zawiesił wejście w życie przepisu dotyczącego osób ubiegających się o zielone karty poza granicami USA. Ale podobne potyczki dotyczą także innych decyzji administracji.

Mamy dla was także dwa ciekawe wywiady – z Mateuszem Smoczyńskim, wirtuozem skrzypiec, który gościł na Zaduszkach Jazzowych oraz z Krzysztofem Kamyszewem – pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce.

W ubiegłym tygodniu byliśmy na Zaduszkach Jazzowych w Teatrze Chopina, na koncercie zespołu Hologram oraz lepiliśmy domowe pierogi z paniami z Deli 4 You. Relacje w wydaniu weekendowym.

Nie przegapcie także części czwartej z poradami, ciekawymi artykułami, ogłoszeniami kulturalnymi, zapowiedziami wydarzeń, smacznymi przepisami oraz ilością sportu, która usatysfakcjonuje każdego kibica.

Do tego jak co tydzień dorzucamy dwie części z ogłoszeniami oraz Magazyn Weekendowy “Kalejdoskop”.

#NiePrzegap i #CzytajZnami!

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks