REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Weekend z “Dziennikiem Związkowym”!

Weekend z “Dziennikiem Związkowym”!

-

W ten majowy weekend zapraszamy was Drodzy Czytelnicy do lektury kolejnego, bardzo interesującego numeru.

O wspinaczach czekających w kolejce na szczyt Mt. Everest i po… śmierć – pisze red. Jolanta Telega. Polecamy też drugi artykuł red. Telegi –  ,,Pora na sponsora”, o tym, że Biały Dom uderza tym razem w sponsorów zielonych kart, by płacili za świadczenia socjalne imigrantów.

REKLAMA

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka (to już jutro – 1 czerwca!) red. Joanna Marszałek napisała o Dniu Dziecka … Zaginionego. Przeczytajcie, by dowiedzieć się, jak zapobiec największemu koszmarowi rodziców!

Z tej samej okazji w części 4 wydania weekendowego jest artykuł w nowej rubryce MamoKompas – ,,Z okazji Dnia Dziecka” i kolejny odcinek porad naszej pani psycholog – tym razem pt. ,,Toksyczny stres a dziecko”. Nie zapomnijcie też radośnie świętować 1 czerwca ze swoimi pociechami!

A w niedzielę, 2 czerwca zapraszamy na ,,Kids-4-Kids” – rodzinny spacer i piknik Związku Narodowego Polskiego. Szczegóły na str. 16 w części 1 i w części 4.

Nie przegapcie także tekstu red. Grzegorza Dziedzica ,,Ciepło. coraz cieplej, czyli klimatyczna apokalipsa”. Kwestia zmian klimatu dotyczy nas wszystkich – bez wyjątku!

Polecamy także lekturę wywiadu z Agatą Paleczny z okazji 15-lecia istnienia jej Warsztatów Teatralnych.

W tym numerze weekendowym red. naczelna Alicja Otap pisze też o tym, co dzieje się w stanowej legislaturze. A dzieje się sporo i zapadają tam ważne dla stanu Illinois decyzje. Chodzi m.in. o podatki, rekreacyjną marihuanę, broń i aborcję.

W ubiegły weekend byliśmy także w różnych częściach Chicago podczas obchodów Dnia Pamięci (Memorial Day). Mamy dla was relacje m.in. z tego, gdzie po raz pierwszy jako burmistrz pojawiła się na tych obchodach Lori Lightfoot oraz z uroczystości z harcerzami na cmentarzu Maryhill w Niles.

W części 4 znajdziecie też kolejny odcinek cyklu redagowanego przez Zrzeszenie Polsko-Amerykańskie. Tym razem o poradnictwie indywidualnym, rodzinnym i małżeńskim.

Nie zapomnijcie też o części 4 z poradami, przepisami i mnóstwem sportu – w tym z boisk i hal polonijnych oraz o częściach 2 i 3 z ogłoszeniami! Na deser zostawcie sobie Magazyn Weekendowy “Kalejdoskop” w którym zawsze jest co poczytać!

#NiePrzegapcie i #CzytajcieZNami!

fot.Ewa Malcher

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA