REKLAMA

2132005836 views

REKLAMA

2132005834 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaWeekend z “Dziennikiem Związkowym”!

Weekend z “Dziennikiem Związkowym”!

-

Mamy już dla was drodzy czytelnicy nowe, weekendowe wydanie “Dziennika Związkowego”. Jak zwykle jest co czytać!

Przede wszystkim zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach municypalnych, które odbędą się już w najbliższy wtorek, 26 lutego. Będziemy wybierać władze Chicago – m.in. burmistrza i radnych miejskich. Redaktor naczelna Alicja Otap rozmawiała z kilkoma kandydatami na te stanowiska. Wywiady, opinie, relacje ze spotkań, a także krótkie informacje na temat wszystkich 14 kandydatów na urząd burmistrza znajdziecie w wydaniu weekendowym.

REKLAMA

Oprócz wyborów mamy także artykuł red. Grzegorza Dziedzica o strzelaninie w Aurorze. Z tematów okołomiejskich jest także tekst red. Joanny Marszałek o podmiejskim trucicielu, firmie Sterigenics z Willowbrook. Na razie firmę udało się tymczasowo zamknąć. Co będzie dalej – przeczytacie w ,,Dzienniku Związkowym”.

Red. Jolanta Telega pisze o wprowadzeniu przez prezydenta Donalda Trumpa stanu zagrożenia i o bitwie o mur na południowej granicy z Meksykiem.

W ubiegłym tygodniu wiele wydarzyło się w życiu Polonii w Chicago. Byliśmy na koncercie Michała Szpaka, na charytatywnym balu polonijnych lekarzy, na koncercie Chicago A Capella, na zabawie walentynkowej Fundacji Parafii Strzelce Wielkie, na Balu Debiutantek i Dżentelmenów zorganizowanym przez Dystrykt XII Związku Narodowego Polskiego oraz na obchodach Dnia Dziedzictwa Polskiego w Lemont. Relacje z tych wydarzeń oczywiście w wydaniu weekendowym.

Na naszych łamach cyklicznie publikować będzie także polski think tank Warsaw Institute. W tym numerze tekst o stałej bazie wojskowej USA w Polsce. Zapraszamy do lektury.

Koniecznie sięgnijcie po najnowszy numer weekendowy, jeśli nie wiecie kim był Ed Sadlowski, a interesuje was historia chicagowskiej Polonii. Prof. Dominik Pacyga opowiada o nim w 49. odcinku naszego – wspólnego z Radiem WPNA 103.1FM – cyklu “Polskie Chicago”.

Mamy też aktualne wieści na temat wyczynów aktora Jessie Smolletta w Chicago. I nie jest to historia z happy endem.

Polecamy też gorąco część czwartą z poradami, przepisami i konkursami oraz dużą dawką sportu – w tym polonijnego; i dwie części pełne ogłoszeń. Na deser – lekturę naszego Magazynu Weekendowego “Kalejdoskop”.  #NiePrzegapcie i #CzytajcieZNami!

REKLAMA

2129377129 views

REKLAMA

REKLAMA

2129377144 views

REKLAMA

REKLAMA

2131173464 views

REKLAMA

2129377154 views

REKLAMA

2129377157 views

REKLAMA

2129377161 views