REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Weekend przed Thanksgiving z “Dziennikiem Związkowym”

Weekend przed Thanksgiving z “Dziennikiem Związkowym”

-

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania weekendowego „Dziennika Związkowego”. Piszemy w nim m.in.:
– o strzelaninie na Irving Park Rd., po policyjnym pościgu za bankowym rabusiem z Des Plaines do Chicago. Nie żyje bandyta, ranny jest policjant i 15-latek – przypadkowy uczestnik zdarzenia. Na miejscu był także nas fotoreporter Jacek Boczarski;
– o tym, kto straci prawo do food stamps, czyli pomocy w zakupach żywności w przyszłym roku;
– o zjeździe i bankiecie z okazji 75-lecia Kongresu Polonii Amerykańskiej, które odbyły się w miniony weekend;
– o sprawie Thomasa Osadzinskiego z Park Ridge, który jest oskarżony o wspieranie ISIS;
– o wyroku dla Davida Brocksoma, który zamordował swoją żonę Beatę, polską imigrantkę. Sąd nazwał sprawcę „nie mającym sumienia”, a sprawa wreszcie znalazła swój finał po ponad 4 latach;
– o tym, czy pomagający nieudokumentowanym imigrantom, na przykład prawnicy, trafią do więzienia?
– o konferencji na uniwersytecie Loyola poświęconej Romanowi Pucinskiemu i zagadnieniom polityki polsko-amerykańskiej.

Mamy dla Was Drodzy Czytelnicy także relacje z wydarzeń polonijnych z minionego tygodnia – z dni poradnictwa ZUS w Chicago, spotkania ministra Adama Kwiatkowskiego z polonijnymi nauczycielami, otwarcia wystawy historii Polski w fotografii Andrzeja Wiktora, wykładu prof. Tadeusza Wolszy na temat zbrodni katyńskiej, promocji książki jedynej żyjącej krewnej Ignacego Jana Paderewskiego – Coleen Jan Paderewski oraz premiery opery „Don Giovanni” w Lyric Opera of Chicago. Byliśmy także na międzyszkolnym konkursie dla uczniów szkół polonijnych w Muzeum Polskim w Ameryce oraz na poświęceniu sztandaru i nadaniu imienia Józefa Piłsudskiego Akademii Języka Polskiego i Kultury w Bartlett.

REKLAMA

#NiePrzegapcie także tekstu o tym, że już w ten weekend w Chicago rozpoczynają się… święta! A także o podwyżkach dla sędziów elekcyjnych – wybory już wkrótce!
Jeśli interesują was aktualne wydarzenia społeczno-kulturalne w mieście i w życiu Polonii to jak zwykle zapraszamy do części czwartej wydania weekendowego na strony 10-11. W tej części także wiele porad, smaczne przepisy, sport dla każdego fana – w tym także dla miłośnika sportu polonijnego oraz konkursy, w których wygrać można tablet Amazon Kindle Fire i książkę w Księgarni „Polonia”.

Do tego dokładamy dwie części pełne ogłoszeń i Magazyn Weekendowy „Kalejdoskop”. #CzytajZNami przez cały weekend!

fot. Ewa Malcher

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks