REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaWażny dzień dla 125 uczniów szkoły polskiej im. J. Słowackiego w Wheeling

Ważny dzień dla 125 uczniów szkoły polskiej im. J. Słowackiego w Wheeling

-

„Jezu żywy zamieszkaj w sercu mym” – taki napis umieszczony przed ołtarzem podkreślał charakter uroczystości, jaka odbyła się w parafii św. Józefa Robotnika w Wheeling, kiedy to 125 dzieci, uczniów Polskiej Parafialnej Szkoły im. J. Słowackiego, 26 kwietnia oraz 10 maja 2014 roku, przystąpiło do sakramentu spowiedzi i komunii świętej.

0175

REKLAMA

Dzieci zgromadzone przed kościołem pozdrowił ojciec Jerzy Gawlik, który przewodniczył uroczystej mszy świętej.  Wspomniał moment, kiedy po raz pierwszy przyniesione przez rodziców przyjęły chrzest święty i tym samym stały się dziećmi Bożymi.  A dziś Jezus wzywa je do pełnego zjednoczenia poprzez przyjęcie po raz pierwszy komunii świętej.

Dzieci ze śpiewem „ Idzie mój Pan” weszły do pięknie udekorowanej świątyni.

Ojciec Jerzy Gawlik w asyście Michaela Bonner i Krzysztofa Pipy rozpoczął uroczyste nabożeństwo, a wszystkie dzieci wpatrzone w niego aktywnie w nim uczestniczyły.  W swoich modlitwach przeprosiły Pana Boga za grzechy w akcie skruchy, a pieśnią „ Jezu, Ty przyjdź, chcę Twoim być, kochać zawsze Ciebie…” wyraziły chęć połączenia się z Jezusem.

Pod czujnym okiem katechetek Bożeny Nieścier i Beaty Kuty-Gancarz przez ostatnie 2 lata pilnie przygotowywały się do tego radosnego dnia.

Sakramentów udzielił i homilię wygłosił ojciec Jerzy Gawlik. Nie można pominąć krótkiego wystąpienia ojca Michaela Bonner proboszcza parafii, który podkreślił znaczenie polskiej grupy etnicznej w kościele pw. św. Józefa Robotnika, podziękował polskim matkom i ojcom za wychowanie w wierze katolickiej, życzył przeżycia tego radosnego dnia w sposób szczególny zarówno dzieciom, jak i ich rodzinom.

Całą uroczystość wzbogacał pieśniami chór szkolny pod kierunkiem muzyków Anny Lorenc i Marcina Bogacza, a pieśń „ Jezus dziś przyszedł do mnie, wziął mnie w ramiona swoje…” wywołała u wielu wzruszenie.  Dzień ten dzieci zapamiętają na całe życie tym bardziej, że w tym czasie nastąpiła kanonizacja naszago rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II.

Atmosfera tego radosnego dnia udzieliła się też pedagogom naszej szkoły, którzy dumnie podkreślają, że w program szkolny włączona jest religia i w oparciu o jej kanony, dążymy do wychowania w szacunku i miłości do drugiego człowieka.

Renata Rudnicki

[cincopa AEIAjp7S_jYv]

 

REKLAMA

2097866449 views

REKLAMA

REKLAMA

2097866682 views

REKLAMA

REKLAMA

2099663074 views

REKLAMA

2097866825 views

REKLAMA

2097866926 views

REKLAMA

2097867036 views