REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaW centrum Chicago Polacy z ulotkami ws. Smoleńska

W centrum Chicago Polacy z ulotkami ws. Smoleńska

-

DSC_0185_MAIN

Zapowiadana manifestacja w sprawie katastrofy smoleńskiej na Daley Plaza w efekcie sprowadziła się jedynie do rozdawania petycji zaadresowanej do senatora Boba Corkera, wzywającej do powołania międzynarodowej komisji mającej wyjaśnić przyczyny smoleńskiej katastrofy. W ciągu dwóch godzin organizatorzy wraz z niewielką grupą przybyłych na wiec manifestantów (razem około 15 osób) starali się zainteresować przechodniów tematem smoleńskiej katastrofy.

REKLAMA

W treści petycji jej autorzy informowali o katastrofie lotniczej, w której zginął prezydent RP Lech Kaczyński wraz z grupą czołowych postaci polskiego życia politycznego i najwyżsi rangą dowódcy Wojska Polskiego, którzy 10 kwietnia lecieli do Katynia na obchody 70. rocznicy mordu katyńskiego. Pomimo upływu 5 lat, jak informuje petycja, katastrofa nie została ostatecznie wyjaśniona. Stąd apel do senatora o podjęcie działań w celu powołania międzynarodowej komisji w tej sprawie.

– W piątą rocznicę tragedii smoleńskiej chcemy z tym tematem trafić do społeczeństwa amerykańskiego. Nie wystarczy jedynie się modlić i czcić pamięć ofiar tragedii. Oczywiście szacunek i pamięć są bardzo ważne, ale musimy robić coś więcej, żeby zainteresować społeczność międzynarodową. Chodziło nam o to, żeby Polonia się licznie tutaj stawiła. Szczególnie młodzi ludzie, znający dobrze język angielski. Jest to inicjatywa społeczna – powiedział współorganizator wiecu Bogdan Strumiński.

Pomysłodawca akcji Ryszard Rosa podsumowując dwugodzinne spotkanie poinformował, że zebrano około 200 kartek z podpisami. Jego zdaniem jeszcze więcej zabrali przechodnie do domów z obietnicą wysłania ich przez rodziny i znajomych.
Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

 • DSC_0185_MAIN
 • DSC_0179
 • DSC_0169
 • DSC_0165
 • DSC_0160
 • DSC_0159

12 KOMENTARZE

  • WSTYD,ŻE MOŻNA POPIERAĆ KOALICJĘ,KTÓRA BADA KATASTROFĘ BEZ WRAKU I CZARNYCH SKRZYNEK,ODDAŁA ŚLEDZTWO W RĘCE MORDERCY NIEMCOWA I WIELU INNYCH I NAJEŹDŻCY NA GRUZJĘ,UKRAINĘ,WSTTYD,ŻE MAŁO INTELIGENTNI WIDZIELI SAMOLOTY PRZECINAJĄCE SKRZYDŁAMI WTC I WLATUJACE DO ŚRODKA,A SĄ NA TYLE BEZMYŚLNI,ŻE WIERZĄ W “PANCERNĄ BRZÓZKĘ” ! WSTYD DLA NICH SAMYCH,ZE WIERZĄC W ZIELONĄ WYSPĘ I WIDZĄC UCIECZKĘ TUSKA Z SYNEM Z KRAJU_SAMI DO DOBROBYTU NIE WRACAJĄ.

 1. Jak chcecie działać i zainteresować tutejsze społeczeństwo swoimi bólami to nie liczcie na młodych tylko sami nauczcie się angielskiego. Ponieważ nie potraficie wytłumaczyć przechodniom o co wam chodzi, to ośmieszacie nie tylko siebie lecz wszystkich Polaków. Jak już musicie wyjść z transparentami na ulicę, to gnajcie pod studio pani Lusi.

 2. CZYTAM TE KOMENTARZE – WIĘKSZOŚĆ TO WYZWISKA. TO DOBITNIE ŚWIADCZY O POZIOMIE POLONUSÓW. I A MOŻE TYLKO o POZIOMIE WYBORCÓW PO,BO GDY NIE MA SIĘ ARGUMENTÓW W DYSKUSJI I NIE SZANUJE INTERLKUTORA,NIE SZANUJE POGLADÓW INNYCH – POZOSTAJĄ TYLKO WYZWISKA PRZY BRAKU ELEMENTARNEJ WIEDZY i PYTANIA,JAK W TAKIM RAZIE SAMOLOTY PRZECIEŁY SKRZYDŁAMI BUDYNEK WTC WLATUJĄC DO ŚRODKA I WYBUCHAJĄC ? . TYM BARDZIEJ,GDY ŚWIAT DRWI Z LUDZI,KTORZY W PRZECIWIEŃSTWIE DO MAŁEJ HOLANDII NIE UMIELI PIĘĆ LAT ODZYSKAĆ WRAKU I SKRZYNEK WOJSKOWEGO i PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU RP. I Z TEGO GŁÓWNIE DRWICIE I SIĘ CIESZYCIE,CHOĆ MOŻE NIE ZDAJECIE SOBIE Z TEGO SPRAWY. A Z WAMI DRWI I CIESZY SIĘ PUTIN-AGRESOR I MORDERCA LUDZI W ROSJI,GRUZJI I NA UKRAINIE.

  • Wawelski roztropek domagał się niestrachliwych pilotów to ich dostał. Zamiast zdegradować za Mirosławiec i wsadzić go do wojskowego więzienia – bronił i awansował niekompetentnego karierowicza-lizusa Błasika. Skutkiem tego miał taki 36-ty pułk , takie metody szkolenia i taką jakość pracy jaką chciał. Lanser latał do Katynia tylko wtedy, gdy mu to pasowało do kolejnych kampanii wyborczych. Był tak samo jak Tusk winien kłótniom na szczytach władzy, ani na jotę nie lepszy. Zabił prawie setkę ludzi i ośmieszył Polskę przed całym światem.
   To jak było/jest prowadzone śledztwo to oczywiście już “zasługi i genialność” PO ale oni nikogo tą swoją parodią śledztwa nie zabiją. Przyczyny katastrofy zna każde dziecko. Tylko te upośledzone umysłowo (albo wyrachowane) odmawiają pogodzenia się z banalną rzeczywistością.
   Acha, @JOHNY WALKER – przestań wrzeszczeć.i poszukaj jednego “n” oraz “i”, bo zgubiłeś.

  • Instytut Ekspertyz Sądowych oceniał już nagrania w 2012.Jedynym głosem poza pilotami był głos szefa protokołu dyplomatycznego MSZ Sikorskiego i Tuska. Ulegasz magii tvn, bo ani Blasika, ani tzw.kłótni na lotnisku nie było,bo tzw.świadkowie w Polsce się wycofali. Twa teza,że za katastrofę odpowiada śp Prezydent jest wysłana z palca,albo kłamstw tvn. O dziwo, na dzień przed wylotem zrezygnowali z lotu wicwministrpwie rządu Tuska,a program CNN (dwie godziny po katastrofie) pokazał szczątki polskiego samolotu kilometr przed miejscem katastrofy,a szczątki pokazywał Nic Robertson (Senior International Correspondent). O ostatnich odczytach taśm prof.French powiedział dla gazeta.pl, że to stek bzdur. A Johny ma rację. Polonia jest….nowoczesna, że, aż faktów jej nie trzeba. Nie wiedzą i wykształceniem udowadniają, a głosowaniem na mężów złodziejem z Fort L.,że są “młodzi, dobrze wykształceni i z dużych miast “,bo te hasła działają, ale na miernie wyuczonych,nie bardzo już młodych, gorszych, z wioch,z kompleksami, pracujących w fabrykach,za kółkiem, na budowach, lub najwyżej w kwiaciarni w LA, albo NY. Warto być sobą, bo “tylko gówno płynie z prądem” rządowych klamstw.

  • @Michale, ja nie jestem lekarzem i ci nie pomogę. Sam musisz poszukać jakiegoś specjalisty. Powodzenia.

  • Cóż, jednak kończysz tak,jak ci “intelektualiści” powyżej. Te info cytowane powyżej są do sprawdzenia m.in.gazeta.pl. To jednak Johny W.miał rację. Jak mówią klasycy PO “jeśli prawda przeczy Faktom tvn-tym gorzej dla prawdy”.II wg takich,jak Ty CNN z Nic Robertsonem też w sPiSku i kłamie. Oby to w takim razie nie był Twój lekarz,bo Twój Ciebie oszukuje. Zdrówka życzę.

REKLAMA

2128790480 views

REKLAMA

REKLAMA

2128790496 views

REKLAMA

REKLAMA

2130586816 views

REKLAMA

2128790506 views

REKLAMA

2128790510 views

REKLAMA

2128790514 views