REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Urodził się bez ucha, ale ma szansę na zdrowie

Urodził się bez ucha, ale ma szansę na zdrowie

-

23-letni Kamil Stawiarz, który urodził się z nieukształtowaną małżowiną uszną i brakiem przewodu słuchowego, zbiera poprzez Fundację siepomaga.pl pieniądze na sfinansowanie rekonstrukcji ucha. Operacji podjął się ceniony w Polsce i na świecie profesor Adam Maciejewski, ten sam, który wraz z zespołem lekarzy dokonał pierwszej w Polsce operacji przeszczepu twarzy ratującej życie pacjenta.

Kamil Stawiarz urodził się jako wcześniak z nieukształtowaną prawą małżowiną uszną i brakiem przewodu słuchowego. Miał bardzo słabe rokowania – miał nie chodzić, nie mówić. Pierwszy rok życia spędził w szpitalu, samodzielnie zaczął oddychać dopiero w wieku 2 lat, wcześniej był wspomagany przez rurkę tracheotomijną. Z opóźnieniem, ale zaczął chodzić – wbrew przewidywaniom lekarzy. Pierwszą i nieudaną operację rekonstrukcji małżowiny usznej Kamil przeszedł w wieku 15 lat. Łącznie wszystkich operacji przeszedł w życiu 8.

REKLAMA

Jako dorosły człowiek Kamil szukał dla siebie możliwości wyleczenia ucha. Znalazł prof. Adama Maciejewskiego, wybitnego specjalistę w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej. Prof. Maciejewski wraz z zespołem dokonał pionierskiej operacji przeszczepienia twarzy ratującej życie w 2013 roku, później kolejnej, podobnej, ale już zaplanowanej operacji przeszczepu twarzy u kobiety, a w 2015 roku złożony przeszczep narządów szyi, struktur mięśniowych oraz powłok skórnych przedniej ściany szyi.

Operacja Kamila, której podjął się profesor będzie zarówno operacją naprawczą, jak i rekonstrukcyjną. Kamilowi bardzo zależy na odzyskaniu zdrowia i normalnego wyglądu swojego ucha, a także na życiu bez cierpienia fizycznego i psychicznego powodowanego tą wadą.

Wsparcia Kamilowi można udzielić za pomocą strony siepomaga.pl/kamil-stawiarz – osoby wpłacające datki zza granicy mogą wpłacić pieniądze na konto fundacji:

Fundacja Siepomaga

89 2490 0005 0000 4530 6240 7892

Alior Bank – IBAN: PL89249000050000453062407892

Kod BIC/SWIFT: ALBPPLPW

z dopiskiem: Kamil Stawiarz

Siepomaga.pl to serwis charytatywny Fundacji Siepomaga, prowadzący akcje zbiórki pieniędzy na cele zdrowotne dzieci i dorosłych z całej Polski. Wszystkie zbiórki są weryfikowane trzyetapowo i – jak deklaruje fundacja – publikowane z pełną odpowiedzialnością. Dotychczas na cele pożytku publicznego Siepomaga przeznaczyła 847 993 894 zł.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks