REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Uczennice z Łodzi wygrały Odyseję Umysłu

Uczennice z Łodzi wygrały Odyseję Umysłu

-

Uczennice klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 199 im. Juliana Tuwima w Łodzi reprezentowały Polskę na finałach światowym konkursu Odyseja Umysłu zorganizowanych na Iowa State University w miejscowości Ames.

Drużyna, w skład której wchodzą Maja Klepczarek, Melania Kubiak, Natalia Mazur, Oliwia Nowak, Basia Olesiejuk, Jagoda Olesiejuk, przygotowana przez Monikę Karkusińską, w problemie drugim w swojej kategorii wiekowej zajęła pierwsze miejsce. Dziewczynki pokonały 45 drużyn z całego świata. Przygotowały przedstawienie w formie pantomimy, do której stworzyły scenariusz, scenografię, muzykę i choreografię, a także skonstruowały urządzenia mechaniczne.

REKLAMA

Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Celem tego programu jest rozwój zdolności twórczych oraz nauka kreatywnego i krytycznego myślenia. Przed Odyseuszami stawiane są wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, umiejętności manualnych i umysłowych.

Po zakończeniu konkursu młode mistrzynie świata spędziły trzy dni na zwiedzaniu Chicago.

Karolina Bilska

Zdjęcia: Ewelina Zaleska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks