0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoTłusty Czwartek w KD Market (PODCAST)

Tłusty Czwartek w KD Market (PODCAST)

-

Tłusty Czwartek jest obchodzony hucznie w Polsce jak i też przez Polaków mieszkających na obczyźnie.

Już po raz trzeci Radio 103.1 FM zorganizowało Mistrzostwa Świata w jedzeniu pączków na czas. W tym roku: Celebrity Edition. Znani polscy sportowcy, rajdowiec Piotr Fetela i były pięściarz Andrzej Fonfara walczą o tytuł Mistrza Świata z radiową gwiazdą, Mateuszem Pankiewiczem. Pyszne pączki zawodnikom zapewniło KD Market. O ich przygotowaniach do pączkowych mistrzostw rozmawiała z nimi Joanna Trzos.

REKLAMA

Święto Pączka obchodzimy już w czwartek 11 lutego. Data, kiedy świętujemy Tłusty Czwartek zmienia się co roku, ponieważ zależy od kalendarza chrześcijańskiego i jest powiązana z Wielkim Postem i Wielkanocą. Jednak Tłusty Czwartek jest zawsze obchodzony w ostatni czwartek przed Środą Popielcową, która rozpoczyna czterdziestodniowy Wielki Post. W Polsce wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się pączkami, faworkami i innymi słodkimi pysznościami.

Pączki przygotowywane były początkowo z ciasta chlebowego i nadziewane słoniną, boczkiem lub mięsem. Traktowane były jako zakąska do wódki i mięsa. Słodkie pączki pojawiły się na polskich stołach w XVI wieku jako swego rodzaju ciastko-niespodzianka. W środek wkładano migdał lub orzeszek. Kto trafił na takiego pączka, ten miał zapewniony rok w szczęściu i dostatku. W późniejszych czasach pączki zaczęto nadziewać owocową konfiturą,marmoladą oraz posypywać cukrem pudrem i lukrować.

Tradycyjne polskie słodkie pączki są wizytówką sieci sklepów KD Market. Pączki przygotowywane są zgodnie ze staropolska recepturą oraz smażone na smalcu. To, co odróżnia pączki KD Market od wypieków z innych polonijnych sklepów to fakt, że są one smażone z nadzieniem w środku.  – Najsmaczniejsze są pączki smażone na smalcu – mówi Pani Jola, cukierniczka KD Market w Schaumburg. – Smalec ma wysoką temperaturę dymienia, dobrze się nagrzewa i pączek smaży się szybko. Biała obwódka wokół pączka świadczy o jego lekkości, czyli dobrze zagniecionym i wyrośniętym cieście drożdżowym. Takie “lekkie” pączki nie opadają na dno garnka, kiedy je smażymy i swobodnie pływają po powierzchni – podkreśla.

W Tłusty Czwartek wszystkie lokalizacje KD Market są dosłownie szturmowane przez klientów. I nic dziwnego, bo pączki od KD Market są warte grzechu. W zwykłe dni panie cukierniczki wypiekają ok. 400 pączków, ale w okresie Tłustego Czwartku wraz ze swoją załogą smażą ich ponad 30 tysięcy! 

– Jesteśmy dumni z tego, że do tej pory udało nam się utrzymać tę tradycję wypieku.- opowiada Beata Bek, Marketing Director sieci sklepów KD Market. – Oferujemy pączki z tradycyjnymi nadzieniami, takie jak staropolskie powidło śliwkowe, marmolada różana czy wielokwiatowa, które cieszą się zawsze największą popularnością wśród kupujących. Polacy, zwłaszcza ci mieszkający na obczyźnie stawiają na tradycyjne polskie smaki. W naszej ofercie nie może też zabraknąć pączków z Nutellą czy budyniem, są to ulubione smaki dzieciaków. Parę lat temu wprowadziliśmy również nowy smak- czarną porzeczkę, który został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez naszych klientów – wyjaśnia.

Do Tłustego Czwartku, jak co roku, sklepy KD Market podchodzą bardzo poważnie.  –Jest to jedna z naszych ulubionych polskich tradycji, ale też dzień, który wymaga od naszych pań cukierniczek i pracowników wiele pracy i zaangażowania, ponieważ pączki smażymy na bieżąco we wszystkich naszych sklepach – stwierdza Beata Bek i dodaje: – Jako, że zapotrzebowanie na nasze pączki nieustannie rośnie to w tym roku specjalnie dla Klientów w Tłusty Czwartek wszystkie nasze sklepy Krystyna’s Deli będą otwarte już od godziny 5 rano.

W Tłusty Czwartek Polacy nie liczą kalorii i ilości zjedzonych pączków, ponieważ jak mówi staropolskie przysłowie: W Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść przynajmniej jednego pączka, bo inaczej nie będzie mu się wiodło przez cały następny rok. Do końca nie wiadomo, jak dużo prawdy jest w tym powiedzeniu, ale lepiej nie ryzykować.

Zapraszamy wszystkich czytelników “Dziennika Związkowego” do czterech lokalizacji sklepów KD Market na tradycyjne, ręcznie robione domowe pączki, które można zamawiać na Tłusty Czwartek również online na stronie internetowej www.mykdmarket.com a odebrać w wybranej lokalizacji KD Market.

9500 W Irving Park Rd., Schiller Park

1102 S Roselle Rd, Schaumburg 

835 W Dundee Rd., Wheeling

1046 S Elmhurst Rd., Mount Prospect

Beata Bek
KD Market

Zdjęcia: KD Market

REKLAMA

2127097027 views

REKLAMA

REKLAMA

2127097044 views

REKLAMA

REKLAMA

2128893364 views

REKLAMA

2127097054 views

REKLAMA

2127097058 views

REKLAMA

2127097062 views