REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaTeresa Drozdz: dlaczego uciekł?

Teresa Drozdz: dlaczego uciekł?

-

W dwa lata po śmierci Gabrysi rodzina wciąż szuka sprawcy

Do tej pory pozostaje nieznany kierowca, który 22 lipca 2011 r. w Lake Zurich potrącił i spowodował śmierć młodej Polki. Jej najbliżsi ciągle mają nadzieję, że sprawca wypadku zostanie zidentyfikowany i nie tylko będzie pociągnięty do odpowiedzialności prawnej, ale odpowie na pytania nurtujące pogrążoną w bólu rodzinę. 

REKLAMA

W najbliższą niedzielę  w kościele św. Franciszka w Lake Zurich zostanie odprawiona msza w drugą rocznicę śmierci 18-letniej Gabrielli “Gabby” Drozdz. Po nabożeństwie w pobliskim Breezewald Park odbędzie się piknik – upamiętniający tragicznie zmarłą.  

fot. arch. rodz.
fot. arch. rodz.

Matka nieżyjącej  p. Teresa Drozdz powiedziała “Dziennikowi Związkowemu”, że czuje potrzebę porozmawiania ze sprawcą wypadku. – Chciałabym go zapytać, dlaczego nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy? Dlaczego uciekł? Dlaczego jechał  na zgaszonych światłach? Dlaczego się ukrywa? Dlaczego nie chce okazać  skruchy? Czy go to gryzie, czy jest mu obojętne?

Sprawca pozostaje nieznany… 

…pomimo nagrody w wysokości 10 tys. dol. za informacje prowadzące do jego odnalezienia. Do tragedii doszło w piątek 22 lipca około godz. 21.15 w okolicy skrzyżowania Church St. i Jamie Ln. w Lake Zurich, na północno-zachodnich przedmieściach Chicago. Idące poboczem trzy dziewczęta zostały uderzone przez samochód typu SUV lub van. Ranna Gabby zmarła  w szpitalu. Towarzyszące jej siostry Rosie i Vanessa Fitts odniosły niegroźne obrażenia.

Samochodu też  nie odnaleziono

Zdjęcie samochodu, który potrącił Gabrysię zarejestrowane przez kamerę przemysłową na pobliskiej stacji benzynowej. Niestety, nie udało się uchwycić numerów rejestracyjnych pojazdu fot. Lake Zurich Police Dept.
Zdjęcie samochodu, który potrącił Gabrysię zarejestrowane przez kamerę przemysłową na pobliskiej stacji benzynowej. Niestety, nie udało się uchwycić numerów rejestracyjnych pojazdu fot. Lake Zurich Police Dept.

W ciągu minionych dwóch lat niestety nie udało się odnaleźć samochodu, który naprowadziłby na ślad osoby odpowiedzialnej za śmierć Gabby. Na podstawie fragmentów pojazdu znalezionych w miejscu tragedii ustalono, że mógł to być GMC Safari lub Chevy Astro z lat 1985 – 1994. Na skutek uderzenia auto zostało uszkodzone po stronie pasażera. Na cztery minuty przed wypadkiem kamera przemysłowa na pobliskiej stacji benzynowej zarejestrowała jasnoniebieski samochód ze srebrnym paskiem na drzwiach, który według policji potrącił dziewczęta. Kamera nie sfotografowała jednak numerów rejestracyjnych.

Pamiętając Gabby

36-letnia Ilona Gregory – siostra  Gabby –  powiedziała naszej gazecie, że celem mszy w kościele św. Franciszka (o godz. 11) i pikniku w Breezewald Park (początek godz. 13) jest uhonorowanie pamięci zmarłej oraz ponowne nagłośnienie okoliczności jej śmierci w nadziei, że napłyną nowe informacje pomocne w kontynuacji śledztwa.

Policja Lake Zurich  ciągle chce pomóc

Komendant policji Lake Zurich David Bradstreet oświadczył w rozmowie z  “Dziennikiem Związkowym”, że nowe informacje napływają sporadycznie. Niestety, jak dotąd wszystkie okazały się fałszywymi tropami. Komendant prosi, by osoby, które mogą udzielić ważnych informacji w tej sprawie,  kontaktowały się z nim telefonicznie dzwoniąc na numer: (847) 719-1690 wew. 6133.

Starania o Gabby´s Law 

Ilona Gregory powiedziała nam także, iż prowadzi z grupą przyjaciół starania o zaostrzenie przepisów stanowych dotyczących ucieczki z miejsca wypadku. Jeśli proponowana ustawa zostanie zatwierdzona przez Legislaturę Illinois, będzie nosiła imię nieżyjącej i nazywała się Gabby´s Law – dodaje Gregory.

***

Jak poinformowała nas  Teresa Drozdz, Gabby  urodziła się w Chicago a wychowała w Lake Zurich. Uczęszczała do polskiej szkoły im. Chopina w Palatine. Płynnie mówiła po polsku. Była absolwentką liceum i już posiadała legitymację studencką lokalnego college´u, w którym dostała stypendium na naukę.

Oprócz matki i siostry Gabriella “Gabby” Drozdz pozostawiła dwóch braci 31-letniego Sławka Grzelaka i 25-letniego Krzysztofa Drozdza.

Rozmawiając z naszą gazetą p. Teresa Drozdz wyraziła wdzięczność wszystkim, którzy służyli jej wsparciem i pomocą w ciągu ostatnich dwóch lat – swoim trojgu dzieciom, także kościołowi św. Franciszka w Lake Zurich oraz lokalnym mieszkańcom i policji.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

1 KOMENTARZ

  1. Wspolczucie dla rodziny i bliskich.zal mlodej dziewczyny i ze cos takiego sie stalo i pozostaje bez odpowiedzi ale czego mozna sie spodziewac od tej policjii. Szukanie kogokolwiek to najgorsza i bardzo ciezka robota dla nich wiec po co lepiej stac za rogiem i patrzec kto wyjezdza .

REKLAMA

2116407786 views

REKLAMA

REKLAMA

2116407996 views

REKLAMA

REKLAMA

2118204372 views

REKLAMA

2116408114 views

REKLAMA

2116408201 views

REKLAMA

2116408295 views