REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaTegoroczna Parada 3 Maja wyjątkowo przejdzie po Dearborn

Tegoroczna Parada 3 Maja wyjątkowo przejdzie po Dearborn

-

W tym roku Parada 3 Maja przejdzie w śródmieściu ulicą Dearborn, a nie po Columbus Drive tak, jak w poprzednich latach. Powodem zmiany jest odbywający się w dniach 30 kwietnia-2 maja w centrum miasta draft krajowej ligi futbolowej NFL, na który ściągną tłumy fanów i turystów z całego kraju.

Jak stwierdził w rozmowie z „Dziennikiem Związkowym” Jan Kopeć, przewodniczący Komitetu Parady 3 Maja, a zarazem prezes Związku Klubu Polskich, organizatora polonijnego pochodu, parada została przeniesiona ze względu na wyjątkowe okoliczności i za rok, w 2016 r., powinna odbyć się w dawnym miejscu czyli na ulicy Columbus.

REKLAMA

Prezes Kopeć podkreślił, że władze miasta okazały ogromną życzliwość i wsparcie organizatorom parady. – Podczas współpracy z nami pokazano naprawdę dobrą wolę. Przedstawiono nam propozycje kilku lokalizacji pochodu, z których wybraliśmy najlepszą opcję. Ulica Dearborn to piękne, reprezentacyjne miejsce w centrum, w którym odbywają się też inne parady – podkreślił Kopeć.

Parada odbędzie się 2 maja. Zbiórka odbędzie się w rejonie skrzyżowania ulic Dearborn i Lake. Początek parady zaplanowano na godz. 11.30. Kolumny marszowe przejdą po Dearborn do ulicy Van Buren.

Lokalizacja trybuny honorowej na razie nie jest jeszcze znana – podaje oficjalny komunikat prasowy organizatorów, zawierający też ważne informacje dla uczestników parady i kalendarium imprez jej towarzyszących.

Termin przyjmowania zgłoszeń uczestnictwa w paradzie upływa 15 kwietnia. Należy je nadsyłać pod adres: May 3rd Parade Committee, 5835 W. Diversey, Chicago IL 60639.

Na ten sam adres siedziby Związku Klubów Polskich można do 28 lutego przesłać nominacje na marszałka parady i propozycje jej hasła przewodniego; głosowanie odbędzie się 18 marca.

Natomiast 28 marca odbędą się wybory królowej parady. Zgłoszenia od kandydatek przyjmuje Andrzej Brach ( tel. 773. 934.1720).

10 kwietnia upływa termin nadsyłania prac na konkurs plastyczny i literacki, za który odpowiedzialna jest Małgorzata Tys: małgorzatatys@interia.pl − wręcznie nagród zwycięzcom konkursu odbędzie się 28 kwietnia.

Z imprez towarzyszących paradzie komunikat prasowy wymienia m.in.: podniesienie polskiej flagi na masz na Daley Plaza 30 kwietnia i uroczystą mszę śiętą za ojczyznę 3 maja o godz. 10.30 w kościele Św. Trójcy.

Informacje i formularze dotyczące tegorocznej parady ukażą się wkrótce na witrynie: www.may3parade.com

(ao)

fot.Artur Partyka/Google Map

1 KOMENTARZ

  1. Kochani 03.28.15 mialam mozliwosc I wielkie szczescie uczestniczyc w bardzo waznym wydarzeniu dla naszej calej Polonii.. W tym dniu odbyly sie wybory Krolowej Parady 2015.Bylo to dla mnie ogromne przezycie,poniewaz pierwszy raz dane mi bylo uczestniczyc w tak pieknej imprezie.Od samego poczatku odczuwalam mocniejsze bicie mego serca,widzialam piekne,inteligentne dziewczeta pochodzenia polskiego,dla ktorych jezyk polski jest bardzo wazny w ich zyciu,obeznane z tradycjami naszego kraju,jego historia,wybitnymi przedstawicielami w wielu dziedzinach.Podziwialam ich wiedze ,zainteresowania,udzielanie sie harytatywne,,ich radosc niesienia pomocy innym.Impreza ta wywarla na mnie ogromne wrazenie,ktorym podzielilam sie nastepnego juz dnia z przyjaciolmi,znajomymi z Polski.Zdaje sobie sprawe ile wysilku wszyscy wlozyli w przygotowanie tak pieknej imprezy ,ktora na dlugo zostanie w mojej pamieci. Dziekuje ,ze mozliwosc uczestniczenia w tak waznym dla kazdego z nas ,mieszkajacego daleko od kraju wydarzeniu..Dziekuje I gratuluje.

REKLAMA

2103228204 views

REKLAMA

2103228437 views

REKLAMA

2105024829 views

REKLAMA

2103228580 views

REKLAMA

2103228680 views

REKLAMA

2103228789 views