REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaTeatr Chopina wspomaga Muzeum

Teatr Chopina wspomaga Muzeum

-

W minioną niedzielę Teatr Chopina oraz Muzeum Polskie w Ameryce (MPA) zorganizowali „Benefis na rzecz Muzeum”, podczas którego można było zobaczyć znakomity spektakl w języku angielskim „Death and Harry Houdini” („Śmierć i Harry Houdini”) w wykonaniu aktorów House Theatre. – To genialna sztuka, która powróciła do naszego teatru po ubiegłorocznym sukcesie – mówił Zygmunt Dyrkacz, dyrektor Teatru Chopina. Kto jeszcze tego nie widział koniecznie musi zobaczyć.

Muzeum Polskie
fot. Robert Wachowiak

REKLAMA

Przedstawienie opowiada historię jednego z najsłynniejszych iluzjonistów wszech czasów, demaskatora mediów spirytystycznych, specjalisty od ucieczek i pokazów akrobacji a także podejmuje temat jego życiowego zmagania się ze śmiercią. Podczas spektaklu można zobaczyć lewitacje w powietrzu, chodzenie po szkle, chińskie tortury w komorze wodnej i inne spektakularne sztuczki. W roli głównej występuje słynny amerykański magik Denisowi Watkinsowi, któremu towarzyszy dziesięcioosobowy zespół śpiewających i grających na różnych instrumentach znanych chicagowskich aktorów.

Inicjatorem benefisu był Andrzej Pawłowski – członek rady dyrektorów Muzeum Polskiego w Ameryce. – To on przekonał dyrektora Teatru Chopina Zygmunta Dyrkacza do tego przedsięwzięcia, z którego połowa dochodu została przekazana na rzecz modernizacji nowego wejścia do muzeum. To dla nas bardzo ważna inicjatywa – podkreślał Jan Loryś, dyrektor MPA.

Zdjęcia: Robert Wachowiak

i Michael Brosilow

[cincopa AkHA9OrmbmjQ]

REKLAMA

2129178368 views

REKLAMA

REKLAMA

2129178383 views

REKLAMA

REKLAMA

2130974703 views

REKLAMA

2129178393 views

REKLAMA

2129178396 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

Potwór o 21 twarzach

REKLAMA

2129178400 views