REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolonia„Taste of Polonia” - festiwal dla całych rodzin

„Taste of Polonia” – festiwal dla całych rodzin

-

Artykuł sponsorowany

W tym roku już po raz 33. spotkamy się w Copernicus Center podczas „Taste of Polonia”. Jest to największy polonijny festiwal w Stanach Zjednoczonych i niewątpliwy powód do dumy dla naszych rodaków. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali coś dla ucha i dla podniebienia. 

fot. TOP
fot. TOP

REKLAMA

Tegoroczny program festiwalu jest wyjątkowo zróżnicowany. Zobaczyć i usłyszeć będzie można zarówno lokalnych artystów, jak i zespoły zza granicy. Na polskiej scenie z mocnymi rockowymi brzmieniami wystąpią m.in. Kobranocka, Big Cyc oraz Czarno-Czarni. Po raz pierwszy w historii imprezy w Chicago zagrają także najlepsi didżeje prosto z Polski – DJ Hubertuse & Farenthide. Na wieczornej scenie klubowej Polonia bawić będzie się dzięki Stereo Nightclub.

Dla osób, które preferują spokojniejsze klimaty przygotowano scenę akustyczną, z której popłynie zdecydowanie bardziej relaksująca muzyka.

„Taste of Polonia” to festiwal dla całych rodzin. W programie, na scenie dziecięcej, przewidziano liczne atrakcje dla najmłodszych. Konkursy, przedstawienia, gry, zabawy – to tylko niektóre z nich.

Warto także odwiedzić gmach Copernicus Center – nie tylko po to, by schronić się przed kaprysami chicagowskiej aury, ale także, by zobaczyć jeden z wielu prezentowanych podczas festiwalu filmów. W programie jest m.in. projekcja „No Ordinary Countess” oraz spotkanie z autorką filmu, Mieczysławą Wazacz.

Taste of Polonia2Podczas festiwalu zaprezentuje się także wielu utalentowanych tancerzy, aktorów i piosenkarzy. Na deskach teatru, Polonia podziwiać będzie mogła m.in. grupy JUMP, WAWEL, Akademię PaSO, Warsztaty Teatralne, Teatr Scena Polonia, Zespół Góralski WANTA, Polonia Ensamble czy Kabaret Bocian.

fot. TOP
fot. TOP

Jak co roku nie zabraknie zimnego polskiego piwa, tradycyjnych rodzimych przysmaków, specjałów kuchni czeskiej i ukraińskiej oraz kasyna.

Na gości festiwalu czeka darmowy parking przy Wright Jr College. Warto także skorzystać z komunikacji publicznej, m.in. z autobusów i kolejek Metra lub CTA, kursujących do stacji Jefferson Park.

Wszystkie dochody z festiwalu przekazane zostaną Fundacji Kopernikowskiej – organizacji charytatywnej, która od wielu lat dumnie wspiera kulturę polską. Co roku przeznacza ona ponad 200 tys. dolarów na ten szczytny cel.

Zapraszamy na festiwal „Taste of Polonia”, gdzie bawiąc się, wspierać będą Państwo równocześnie Copernicus Foundation, a za jej pośrednictwem polskich artystów.

Więcej informacji na temat festiwalu znaleźć można na stronie internetowej: www.TOPchicago.org

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów sponsorowanych

REKLAMA

2114886384 views

REKLAMA

2114886616 views

REKLAMA

REKLAMA

2116683006 views

REKLAMA

2114886756 views

REKLAMA

2114886855 views

REKLAMA

2114886963 views