REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Taka, taaka i taaaka ryba na polonijnych zawodach wędkarskich

Taka, taaka i taaaka ryba na polonijnych zawodach wędkarskich

-

W niedzielę 24. sierpnia odbyły się IV Polonijne Zawody Wędkarskie organizowane przez Polish Fishing and Hunting Club. Zapaleni wędkarze z dopingującymi ich rodzinami prowadzili sportową rywalizację nad Delavan Lake w stanie Wisconsin.

Pogoda sprzyjała wędkarzom, którzy już bladym świtem stawili się w wyznaczonym miejscu, gdzie dokonano niezbędnej rejestracji. Zawodnicy uczestniczyli także w krótkiej odprawie, podczas której organizatorzy przypomnieli regulamin zawodów i zasady bezpieczeństwa obowiązujące przy wędkowaniu z łodzi i z brzegu.

REKLAMA

O godz. 8.00 rozpoczęto zawody. Razem do rywalizacji przystąpiło 43 wędkarzy. Na jezioro wypłynęło 25 zawodników w 14 łodziach. Natomiast wędkowanie z brzegu rozpoczęło 18 zawodników.

Zawody odbywały się w klasyfikacji indywidualnej w dwóch kategoriach: z łodzi i z brzegu. W każdej z nich ryby były oceniane w dwóch klasach: A – GAME FISH (Walley, Northen Pike, Bass- Largemouth-Slallmouth) i B – PANFISH (Bluegill, Yellow Perch, White & Black Crappie, Sunfish).

Komisja sędziowska oceniała złowione ryby na podstawie wagi; maksymalnie dwóch złowionych okazów w obu kategoriach. Każdy wędkarz biorący udział w zawodach musiał przestrzegać obowiązujących nad Delavan Lake limitów, ilości i wielkości złowionych ryb.

Już przed godz. 13.00 niektórzy wędkarze zgłaszali się do komisji sędziowskiej, która sprawdzała wagę złowionych sztuk. Każdy wędkarz chwaląc swoją zdobycz nieco dodawał jej wagi i długości. Jednak komisja sędziowska w składzie: Jacek Sokołowski, Włodek Gancarz, Wiesław Gubała, Bogdan Olejniczak i Jerzy Krawczyk, weryfikowała te informacje ważąc i mierząc ryby.

Oto zwycięzcy w wędkowaniu z łodzi:
KLASA – GAME FISH
1.Krzysztof GOLIŃSKI
2. Łukasz STECHNIJ
3. Grzegorz REJENT
4. Arkadiusz BRZOZOWSKI
5. Marian CHOLEWA
6. Jarosław PIWOWARSKI
KLASA – PANFISH
1. Marcin HYNEK
2. Marian CHOLEWA

Wędkowanie z brzegu:
KLASA – GAME FISH
1. Edward LANGNER
KLASA – PANFISH
1. Edward LANGER
2. Krzysztof GUT
3. Jakub WŁODARSKI
4. Tadeusz BACHULA
4. Jan GUT
5. Ryszard SADOWSKI
5. Andrzej WOJCIECHOWSKI
6. Wiesław GUBAŁA
6. Marcin SOBOLEWSKI
7. Richard NOWAK
7. Patryk KOZAK

Podczas dekoracji zawodników, radości nie było końca. Zdjęcia z pucharami, dyplomami i medalami od razu trafiały na Facebook.

Piknikowanie w Parku Delavan trwało do późnych godzin wieczornych. Wielu zawodników z rodzinami zostało po zawodach, żeby odpocząć i nacieszyć się pięknym widokiem i spędzić nad jeziorem niedzielne popołudnie.

Wielu zawodników spotkało się po raz pierwszy, ale wspólne wędkowanie, posiłek i wędkarskie tematy szybko zintegrowały uczestników, do tego stopnia, że zaczęto omawiać wyjazdy na jesienne wyprawy.

Tekst i zdjęcia Jerzy Krawczyk
prezes PF&HC

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks