REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Szydło do Polonii: będziemy konsekwentnie bronić interesów Polski

Szydło do Polonii: będziemy konsekwentnie bronić interesów Polski

-

Zaczyna się o Polsce mówić nieprzychylnie, tylko dlatego, że wreszcie nasz kraj zaczął bronić własnych interesów; będziemy ich konsekwentnie bronić – powiedziała premier Beata Szydło podczas spotkania w sobotę z Polonią w Doylestown w Pensylwanii.

Dodała, że Polska ma prawo do stawiania swoich warunków.

REKLAMA

Beata Szydło w sobotę wzięła udział we mszy świętej w Doylestown, ważnym ośrodku polonijnym w Stanach Zjednoczonych, w którym znajduje się Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, nazywane Amerykańską Częstochową. Później spotkała się z Polonią.

„Polska jest państwem dumnym, Polacy są dumnym narodem. Polska jest państwem, które zasługuje na wielki szacunek za swoją historię i za to, co dała światu. Bardzo często jest tak, że dzisiaj mamy problemy, że dzisiaj zaczyna się wokół Polski, o Polsce mówić nieprzychylnie tylko i wyłącznie dlatego, że wreszcie Polska zaczęła bronić własnego interesu” – powiedziała.

„My swoich, polskich interesów będziemy bronić bardzo konsekwentnie. Będziemy mówić o tym, że polski naród, państwo ma prawo do takiego samego traktowania jak inni, ma prawo do takiego samego jak inne państwa stawiania swoich warunków, ma prawo do tego, żeby być słyszanym” – dodała premier.

Szydło podkreśliła, że Polska jest aktywna na scenie międzynarodowej. „Mówimy bez ogródek, jaka jest nasza wizja ważnych spraw w Europie i na świecie. Mówimy, że bardzo ważne miejsce odgrywa w tym wszystkim słowo: solidarność. Świat musi być wreszcie solidarny, Europa musi być solidarna. Dzisiaj tej solidarności, poczucia szacunku dla innych niestety coraz bardziej brakuje” – powiedziała.

Premier Szydło mówiła też o wsparciu rządu dla Polonii. „Chcemy, żebyście byli jeszcze bliżej domu; chcemy, żebyście zawsze czuli nasze wsparcie i wiedzieli, że to wszystko, co podejmujemy w Polsce, podejmujemy też z myślą o was. Chcemy, żebyście wiedzieli, że jesteśmy wielką rodziną. Łączy nas Polska” – oświadczyła.

Szydło mówiła też m.in. o działaniach rządu: projekcie 500 plus, programie mieszkaniowym i dotyczącym rozwoju planie ministra Mateusza Morawieckiego. „Chcemy, żeby polska rodzina miała poczucie godności, bezpieczeństwa. (…)Najistotniejszą kwestią, która powinna być podejmowana w Polsce, to rodzina i szeroko rozumiane jej wsparcie” – zaznaczyła.

Wystąpienie premier poprzedziły okrzyki: „Beata” i „Polonia kocha polski rząd”. Na zakończenie wystąpienia zgromadzeni odśpiewali „Sto lat”.

Z Doylestown Tomasz Grodecki i Andrzej Dobrowolski (PAP)

Na zdj. Beata Szydło fot.Rainer Jensen/EPA

8 KOMENTARZE

 1. Polska ma nie tylko prawo, lecz wrecz obowiazek stawiania warunkow dotyczacych obiektywnej realizacji naszych narodowych interesow . Prezydent RP wyraziscie okreslil “NASZA POLSKA RACJE STANU” i trzeba silami Polakow i Polonii czynic w sposob zdeterminowany wlasnie to, przede wszystkim to, co pozwoli realnie zrealizowac wszystkie potrzeby POLSKIEJ RACJI STANU. Ja tylko nieustannie przypominam o tym,ze Niemcy nie wyplacili jeszcze Polsce naleznych nam,Polsce i Polakom,kwot reparacji wojennych za niemieckie zbrodnie dokonywane na terytorium okupowanej w czasie WWII Polski.Przypominam takze o tym,ze bezpodstawne i bezprawne zadania finansowe ze strony organizacji zydowskich nie zostaly konsekwetnie oddalone przez Rzad RP, jako nie majace zadnego uzasadnienia faktycznego i prawnego .Jest to ,to roszczeniowe zadanie, ewidentnym naruszeniem demokracji i zasad wspolpracy miedzy narodami i panstwami . Przypominam takze o tym,ze w miejsce pomnika CZTEREJ SPIACY – wymownego obrazu poprzedniej dominacji, powinien stanac pomnik BITWA WARSZAWSKA 1920 dla widocznej golym okiem wizji, ze powrocilismy na takie forum dzialan,ktore realizuja ponownie nasze polskie nieustanne dazenie do NARODOWEJ GODNOSCI,NIEZAWISLOSCI,SUWERENNOSCI I NIEPODLEGLOSCI po to, by juz 1050 lat trwajacej woli utrzymania naszego przeslania katolickiego na kanonie bytu ludzkiego BOG-HONOR-OJCZYZNA nie stracic i trwac w tym,co konieczne i potrzebne dla Polakow,Polonusow i Polski.Trwajmy wszyscy w przekonaniu,ze sila naszego obiektywnego przekonania i determinacji obiektywnej potrzeby sprawimy,iz Polska trwac bedzie po wieki wolna w swych granicach,samodzielna w kazdej potrzebie, a towarzyszacy nam przeciez od wiekow ”
  KANON BYTU LUDZKIEGO” sprawi zgodnosc oczekiwan i potrzeb narodow europejskich .

  • Adalbert ,ty jestes tak bardzo oderwany od rzeczywistosci ze szok.Nie widzisz ,ze w Polsce szerzy sie skrajny nacjonalizm ocierajacy sie o faszyzm.Nie widzisz jak PIS i jego rzad dzieli Polakow na gorszych i leposzych .Nie widzisz ,ze to tej narracji przylacza sie polski kosciol katolicki nazywajac agresywnych kiboli i narodowcow bohaterami i patriotami.Nie widzisz co sie dzialo niedawno w Bialymstoku za aprobata kosciola .To jest upadek czlowieka .Dedykuje Ci ten utwor ,moze po obejrzeniu najdzie Cie refleksja i zobaczysz kto teraz glosi haslo ” Bog,honor ,Ojczyzna “.
   https://www.youtube.com/watch?v=xz7xdF_Ntm8

 2. Etnografka zamiast spotkać się z myślącymi i wykształconymi ludźmi nauki i biznesu pojechała do skansenu pleść banialuki takim jak i ona idiotom.
  *
  Szczytem bezczelności jest zamykając granice przed uchodźcami wycierać sobie gębę solidarnością.

  • Stary ale o to chodzi ,zrobila sobie konferencje na tle amerykanskich flag i juz poszla w Polske informacja ,ze stosunki nowego rzadu z USA wcale nie sa takie zle .Taki PR dla malo rozgarnietych wyborcow PIS .Co prawda nikt z administracji USA nie chcial sie z nia spotkac ale jakby co to byla wizyta pani premier w USA?Byla.

 3. “Write a Comment” sluzy do prezentacji wlasnych pogladow poprzez argumentacje rzeczowa, a nie do umieszczania obelg,insynuacji czy tez innych z kaluzy wyciagnietych podlosci. Gdzie jest ADMIN, ktory powinien stac na strazy przyzwoitosci i odpowiedzialnosci zachowan uczestnikow tego dzialu .Nieprawdaz, Pani Redaktor Naczelna ?!

 4. Adalbert to ksiadza wiec pis mu na reke wiecej kasy w sakiewce Ojcze dyrektorze zadanie wykonane Niedlugo Polacy beda parobkami na ziemi ksiedza ustawa o obrocie ziemia I Trybunal to pierwsze kroki do PRL bis nastepne kontrola internetu I prokuratorow no I tvp trwam Za 500 zlotych kupili sobie wladze absolutna Celem Jarka jest wyjscie z unii malymi krokami dojdziemy I do tego zamkniete granice I Praca u plebana za miske ziemniakow do smierci

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks