REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Szef FBI winny Polakom przeprosiny

Szef FBI winny Polakom przeprosiny

-

James Comey, szef FBI, otrzymał list od Franka Spuli, prezesa KPA-PNA fot.Shawn Thew/EPA
James Comey fot.Shawn Thew/EPA

Przewodniczący Kongresu Polonii Amerykańskiej Frank Spula w liście adresowanym do dyrektora FBI Jamesa Comeya określił jego słowa jako „nieprawdziwe i krzywdzące”. Prezes KPA domaga się od Comeya oficjalnych przeprosin. 

REKLAMA

List do szefa FBI został wysłany w poniedziałek 20 kwietnia. Prezes KPA Frank Spula zawarł w nim stanowisko Kongresu Polonii Amerykańskiej w odpowiedzi na skandaliczną wypowiedź Jamesa Comeya, w której szef FBI określił Polaków jako „wspólników Niemców” i obarczył ich współodpowiedzialnością za zbrodnie Holokaustu.

Frank Spula określił słowa Comeya jako „nieprawdziwe i krzywdzące”: „Uważamy Pańskie słowa za wysoce obraźliwe dla Polski, Polaków i wszystkich ludzi polskiego pochodzenia rozsianych po całym świecie”.  Prezes KPA przypomniał Comeyowi o Polakach, którzy w czasie II wojny światowej pomagali Żydom pomimo kar i konsekwencji, jakie za taką pomoc groziły.

„Jesteśmy zasmuceni, że osoba na pańskim stanowisku wyrządziła tak wielką krzywdę dobremu imieniu Polski, jej obywatelom i historycznej prawdzie o roli Polski w czasie II wojny światowej” – pisze Frank Spula. ” Mamy nadzieję, że odpowiedzię na Pański błąd powinny być oficjalne przeprosiny w „Washington Post”adresowane do Polonii i Rzeczpospolitej Polskiej”.

W liście do dyrektora FBI nie ma mowy o żądaniach ustąpienia Comeya ze stanowiska. Kongres Polonii Amerykańskiej domaga się oficjalnych przeprosin. Prezes Spula w wypowiedzi dla Polskiego Radia określił słowa dyrektora FBI jako błąd. – Osobiście myślę, że powinien (Comey) być ukarany za te słowa – powiedział prezes KPA, zaznaczając, że jest to jego prywatna opinia, a nie oficjalne stanowisko Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Poniżej publikujemy oryginalną wersję listu.

(gd)

Microsoft Word - 2015Comey.doc

5 KOMENTARZE

 1. Dyrektora FBI James Comey NIE spełnia kryterów elementarnej uczciwości i NIE nadaje się na zajmowane stanowisko w centralnej administracji USA.
  Obywatele amerykańscy polskiego pochodzenia MUSZĄ STANOWCZO zarządac poddania się do DYMISJI tak NIE moralnego człowieka jakim jest Dyrektora FBI James Comey, gdyż on GENERUJE bardzo POWAŻNE KONFLIKTY społeczne w obecnym USA.

  Jeśli w ciągu najbliższych 2 tygodni James Comey NIE zrezygnuje ze zajmowanego stanowiska to Polonia Amerykanska MUSI opublikować LIST OTWARTY do samego Prezydenta USA z kategorycznym żądniem ODWOŁANIA James Comey ze stanowiska Dyrektora FBI w USA.

  Obecny dyrektor FBI James Comey WYKAZAŁ niepodważalną swoją NIE udolnośc w kierowaniu resoretem FBI co właśnie WYGENEROWAŁO przez BARDZO ŻLE zarządzanych funkcjonariuszy FBI w stanach południowych bardzo poważnego KONFLIKTU pomiędzy czarnymi i białymi obywatelami USA.

  Polonia Amerykańska MUSI DOKŁADNIE przebadać jego działanośc tzn. zrobić spis WSZYSTKICH przewinień oraz ZANIECHAN obecnego NIE udolnego dyrektora FBI, które swoim postepowaniem wygenerował KONFLIKTY społeczne w USA oraz śmierc amerykańskich obywateli, tak aby Prezydent USA miał podstawy do jego ZDIECIA ze zajmowanego stanowiska dyrektora FBI.

  Dzisiaj OSOBIŚCIE ODMUWIŁAM na piśmie w JURY SERVICE w Circuit Court of Cook County Court uzasadniając swoja decyzję odmowy występowania jako ławnika sądowego, że nie wierzę w uczciwośc ZEZNAŃ oraz dokumentacji pracowników FBI zarządzanych przez bardzo NIE uczciwego i chyba nie poczytalnego dyrektora FBI Jamesa Comeya.
  W notatce wyjaśniającej powody mojej ODMOWY występowania w Sądzie w Cook County jako “Jury” w R.J Delly Center, 50 W. Washington Str, Room 700 w Chicago jako powód podałam, że obecny dyrektor FBI sprzyja KONFLIKTOM społecznym w USA uzasadniając jego skandaliczne wypowiedzi 15 kwietnia 2015 roku w Muzeum Holocaustu załaczajac wycinki prasowe z jego AWANTURNICTWEM oraz brakiem jego poczucia odpowiedzialności oraz wspierania KŁAMSTW.
  W uzasadnieniu ODMOWY w Sadzie jako Ławnik Sadowy i jako obywatelka USA NIE będę uczestniczyć w procesach sadowych do momentu, kiedy zostanie ROZLICZONY z kłamstw i USUNIETY ze stanowiska dyrektora FBI James Comey oskarażając jego o generowanie przestępstw w USA, które on generuje swoi publicznymi KŁAMLIWYMI oświadczeniami.
  Moja dzisiejsza REZYGANACJA z pełnienia “JURY SERVICE” została w Sadzie przyjęta ze zrozumieniem.
  Proponuję innym amerykańskim obywatelem pochodzenia polskiego z takiej formy PROTESTU na niegodziwości wobec skandalisty dyrektora FBI Jamesa Comeya.

 2. FBI – Dyrektor amerykańskiego FBI ma absolutną rację, z tą współodpowiedzialnością Polaków za Holokaust… Religijne wariaty mistyczne gigasekty Katoli naonczas co tydzień na ambonach kościołów, mobilizowali swoich łatwowiernych wyznawców wiernych, do denuncjowania Polaków żydowskiego pochodzenia na GESTAPO… Ale… Niemcy przyznają się do zamordowania i spalenia w Polsce TYLKO 1,5 miliona Żydów i myślę że Niemcy prowadzili rzetelną statystykę tych zbrodni. W Polsce żyło wtedy i płaciło podatki, ponad 3 miliony Polaków żydowskiego pochodzenia, więc brakuje nam dzisiaj 1,5 miliona Ludzi i nigdzie nie ma ich grobów. Pozostałe po nich domy i mieszkania zajęli Polacy, którzy w nich mieszkają do dziś dnia… Funkcjonariusze gigasekty w Polsce porozgrzeszali swoich łatwowiernych wyznawców z wszelkich grzechów poczynionych Polakom żydowskiego pochodzenia !… Dyrektor FBI wyciągnął więc z tego wszystkiego jedynie słuszne i właściwe wnioski. Bo ktoś przecież jest winny lub współwinny tej masakrze Żydów, jaką w Polsce rozpętał Hitler i jego sługusy. Żydzi żyjący w Polsce przed II Wojną św. się nie rozpłynęli w powietrzu i na pewno stąd nie uciekli… Należy postawić pytanie naszym Ojcom i Matkom: GDZIE są ci Ludzie, lub gdzie są ich groby ?…. I kto ich wszystkich namówił do poczynienia tych straszliwych zbrodni.

  • Niemcy zamordiwali w Polsce okolo 2.7 – 2.9 mln zydow,nie wiem skad wziales 1.5 mln ,skoro wiadomo ze tylko w trzech obozach :Auscwitz ,Tremblince i Rawie Ruskiej wymordowali ponad 2 miliony.Przed wojna w Polsce mieszkalo 3 .13 miliona zydow ,wojne przetrwalo okolo 200 tys,do Rosji deportowano miedzy 100 a 300 tys .Nie zapominaj ze 60 % populacji zydowskiej bylo pod okupacja niemiecka a 40% pod okupacja Rosyjska.Wiec nawet jezeli Niemcy wymordowali tylu ilu twierdzisz ,to skad wiesz ilu zydow wymordowali Rosjanie?Najlatwiej jest opluwac ,klamac jak sie nie zna faktow,przy okazji wychodzi tylko twoja ignorancja

  • Masz racje -zydzi wymyslili sobie holokaust a do Auscwitz,Tremblinki czy Rawy Ruskiej jezdzili na wczasy.Jan Karski byl klamca ,ktory wymyslil sobie ,ze hitlerowcy morduja masowo ludzi ,a z przedwojennej populacji ponad 3.1 mln polskich zydow wojne przertwalo okolo 200 tys-pewno ich UFO uprowadzilo.Co za ignorancja i zenada.Ty wogole myslisz zanim cos napiszesz?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks