REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaŚwięto Dziękczynienia w Gminie 91 ZNP-PNA z życzeniami i rozdaniem nagród zwycięzcom...

Święto Dziękczynienia w Gminie 91 ZNP-PNA z życzeniami i rozdaniem nagród zwycięzcom konkursu plastycznego

-

Od ponad 16 lat Gmina 91 Związku Narodowego Polskiego (Polish National Alliance) obchodzi Święto Dziękczynienia podczas uroczystej kolacji. W tym roku spotkanie członków i sympatyków organizacji odbyło się 17 listopada w siedzibie ZNP-PNA w Chicago i połączone było z rozdaniem nagród młodym zwycięzcom konkursu plastycznego.

Przybyłych gości – pod nieobecność przebywającej w szpitalu prezes Gminy Stanisławy Rawickiej – powitała jej zastępczyni Anna Wińska-Bajena. Różnorodny program wieczornego spotkania rozpoczęto odśpiewaniem amerykańskiego hymnu „God Bless America”. Z obecnych gości należy także wspomnieć  prof. Annę Kordylewską i Halinę Bielowicz – byłą zastępczynię dyrektora w Departamencie Finansów Stanu Illinois. Swoją obecnością świąteczną imprezę zaszczycili prezes ZNP-PNA i Kongresu Polonii Amerykańskiej Frank Spula i sekretarz generalny ZNP-PNA Alicja Kuklińska. 

REKLAMA

Witając gości, prezes Frank Spula powiedział: – Witam państwa serdecznie. To bardzo ważne, że spotykamy się osobiście, a nie na Zoom. To wspaniały czas, abyśmy się podzielili miłością z naszymi przyjaciółmi i pamiętali tych, którzy odeszli. Best wishes for very happy Thanksgiving and all the best to you. 

Dodając do wypowiedzi prezesa Spuli, Alicja Kuklińska stwierdziła: – Cieszę się, że pan prezes wspomniał Stanisławę Rawicką. Trzymamy za nią kciuki. Jest to silna osoba i jestem przekonana, że przezwycięży, co by ją nie spotkało. 

Przed kolacją wystąpił zespół Teatru Pieśni i Tańca ZNP-PNA „Wici”, od najmłodszych tancerzy po najstarszą grupę. Dyrektor artystyczny zespołu Magdalena Solarz przedstawiła historię zespołu i zaprosiła wszystkich kochających taniec do wstępowania w szeregi grup tanecznych. 

W dalszej części spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Barwy Jesieni”, zorganizowany przez Towarzystwo „Giewont”, grupę 2514 Związku Narodowego Polskiego wraz z Bajena Art Studio. Jury w składzie: wiceprezes grupy Anna Wińska-Bajena, Leszek Bajena i Urszula Leleń wręczyli nagrody zwycięzcom w trzech grupach wiekowych. Należy nadmienić, że w konkursie wzięło udział kilkadziesiąt uczniów polskich szkół z aglomeracji chicagowskiej, a nagrody ufundowało towarzystwo Giewont, Polish & Slavic Federal Credit Union, Bajena Art Studio i Ursula Leleń Photography. Emilia Niedorezo wygrała w kategorii wiekowej od 6 do 8 lat, Alexandra Chmielik w grupie od lat 9 do 11, natomiast w najstarszej od lat 12 do 15 triumfowała Victoria Mieczkowski.

Spoglądając wstecz, należy przypomnieć, iż okolicznościowy obiad z okazji Święta Dziękczynienia Gminy 91 zainicjowała Stanisława Rawicka. Rok temu pani Stanisława tak wspominała minione lata: „Zaczynaliśmy od skromnej kolacji. Na drugi rok była większa. W następnych latach jeszcze większa. To już po raz piętnasty, od kiedy objęłam stanowisko prezesa gminy, organizujemy te obiady”. Pani Stanisława, chociaż z powodów zdrowotnych była nieobecna podczas ostatniego czwartkowego spotkania, to jej duch organizacyjny czuwał nad przebiegiem całej świątecznej imprezy.

Po obfitym kilkunastodaniowym obiedzie przeprowadzono loterię, którą poprowadził znany polonijny muzyk Jarosław Gołembiewski wraz z Anną Wińską-Bajeną. Ostatnią część spotkania swoim występem umilił Marcus Band, zachęcając do tańca najedzonych do syta gości.

Szesnastoletnia historia kolacji z okazji Święta Dziękczynienia zobowiązuje. Organizatorzy, zapewniają o kontynuacji tej pięknej tradycji. Już teraz wszyscy członkowie i sympatycy są zaproszeni na kolejną kolację w przyszłym roku.

Tekst i zdjęcia: 

Artur Partyka
redakcja@zwiazkowy.com

REKLAMA

2100046505 views

REKLAMA

REKLAMA

2100046738 views

REKLAMA

REKLAMA

2101843130 views

REKLAMA

2100046881 views

REKLAMA

2100046982 views

REKLAMA

2100047092 views