REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Święto Dziękczynienia w Gminie 91 PNA-ZNP

Święto Dziękczynienia w Gminie 91 PNA-ZNP

-

Od ponad 10 lat Gmina 91 PNA-ZNP organizuje kolację dla członków Polish National Alliance-Związku Narodowego Polskiego (PNA-ZNP) i sympatyków, z okazji Dnia Dziękczynienia tydzień przed oryginalnym świętem. W tym roku roku uroczysta kolacja odbyła się w dniu 19 listopada w Lone Tree Manor, Niles na przedmieściu Chicago. Ze względu na pandemię ilość osób była ograniczona, co nie przeszkodziło w bardzo miłej atmosferze i udanym wieczorze.

Spotkanie rozpoczęła prezeska Gminy 91 PNA-ZNP Stanisława Rawicka przywitaniem przybyłych gości. „God Bless America” odśpiewał Marek Kalinowski. Minutą ciszy uczczono pamięć członków Gminy 91, którzy pożegnali ten świat w ostatnim roku.

REKLAMA

Modlitwę przed obiadem odmówiła Elżbieta Cimochowicz, wiceprezeska Gminy oraz wspólnie podziękowaliśmy Bogu za wszelkie jego łaski. Najważniejszym daniem – według amerykańskiej tradycji – był oczywiście indyk. Po obfitej kolacji rozpoczęły się tańce – z dystansowaniem społecznym – do których przygrywał zespół Marcus Band.

Atrakcją wieczoru była „Indykowa Loteria” na cele charytatywne, gdzie główną nagrodą były kupony na indyki i inne świąteczne prezenty. Wcześniej przedstawieni zostali obecni prezesi grup wchodzących w skład Gminy 91, a byli nimi: Maria Roszek – prezeska grupy „1000 Walecznych”, Tomasz Dąbrowski – prezes grupy „Tow. Giewont”, Kazimierz Chlebek – prezes grupy „Przyjaciele Joseph Conrad Yacht Club”, Mirosław Niedziński prezes grupy „Inżynierów i Architektów”, będący też prezesem wydziału Illinois Kongresu polonii Amerykańskiej.
Miłym akcentem była obecność gości z Polski czyli Pani Krystyna i Ryszard Kacperczykowie. Pani Krystyna Kacperczyk jest byłą mistrzynią świata w biegu przez płotki.

Pomimo ograniczeń ze względu na pandemię, w okolicznościowo udekorowanej sali, przy smacznej kolacji, w towarzystwie miłych gości, przy wspaniałej oprawie muzycznej i świąteczno-rodzinnej atmosferze, czas upłynął bardzo szybko. Na zakończenie prezeska Gminy w imieniu zarządu oraz własnym podziękowała gościom za przybycie, sponsorom za donacje, mediom za ogłaszanie imprezy, a przede wszystkim wolontariuszom za pomoc, bez której kolacja nie mogłaby się odbyć, a do tych osób należą:
Marek Duszczyk – sekr. finansowy, Tomasz Dąbrowski – wiceprezes, Elżbieta Cimochowicz – wiceprezeska oraz Anna Wińska-Bajena, Krystyna Białasiewicz, Barbara Rybińska, Maria Roszek – marszałkini i Beata Mamok – sekretarz korespondencyjna.

Każdy z obecnych otrzymał do domu już legendarne żurawiny przyrządzone przez pana Marka Duszczyka – bardzo wspaniałe.

Gmina 91 ZNP życzy dobrych Świąt Dziękczynienia. Do zobaczenia w przyszłym roku!.

Tekst: Korespondent Gminy 91 PNA-ZNP – Beata Mamok

Zdjęcia: Gmina 91

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA