REKLAMA

2131889825 views

REKLAMA

2131889824 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNa bieżącoStaś z Miami 8-milionowym pasażerem lotniska w Balicach (WIDEO)

Staś z Miami 8-milionowym pasażerem lotniska w Balicach (WIDEO)

-

W tym roku podkrakowski port lotniczy Balice obsłużył 8 milionów podróżnych. Kraków Airport jest pierwszym polskim lotniskiem, które może poszczycić się takim sukcesem frekwencyjnym. 8-milionowym pasażerem okazał się być 10-letni Staś mieszkający w Stanach Zjednoczonych.

Młody podróżnik wylądował na Balicach o 14:23 w sobotę, 14 grudnia. Przyleciał LOT-em z Warszawy, a jeszcze wcześniej LOT-owskim dreamlinerem z Miami. W podróży towarzyszyły mu mama i siostra. Cała rodzina mieszka na Florydzie. „11 lat temu wyszłam za mąż za pana, który jest z pochodzenia Meksykaninem, ma też obywatelstwo amerykańskie. Przyjeżdżamy do Polski dwa razy w roku i spędzamy z moimi rodzicami święta i wakacje” – powiedziała pani Anna, mama Stasia.

REKLAMA

Chłopiec został serdecznie przywitamy na lotnisku, gdzie czekały na niego prezenty i specjalny tort. Był bardzo zdziwiony zamieszaniem, jakie spowodowało jego przybycie. „W trakcie lotu nikt mi nie powiedział, że będziemy tak witani, natomiast wychodząc po bagaże zobaczyliśmy balony „ósemki” i syn był zainteresowany, co to może być. Wtedy pani podeszła do nas i dowiedzieliśmy, że Staś jest 8- milionowym pasażerem” – opowiadała pani Anna.

Na miejscu, na 8-milionowego pasażera czekał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, prezes zarządu Kraków Airport Radosław Włoszek oraz Michał Czernicki, rzecznik prasowy PLL LOT. „Gdzie najlepiej spędzać święta, jak nie w Małopolsce, najbardziej rodzinnym regionie Polski. Bardzo cieszy też fakt, że 8-milionowy pasażer dotarł do Kraków Airport na pokładzie naszego skarbu narodowego jakim jest PPL LOT” – powiedział prezes Radosław Włoszek witając młodego podróżnika.

Prezes zwrócił również uwagę, że podkrakowskie lotnisko jest najdynamiczniej rozwijającym się portem regionalnym w Polsce. Z roku na rok, przybywa osób, które wybierają Kraków, jako swoją destynację, zarówno turystyczną, jak i biznesową. „Na koniec 2018 roku nasze lotnisko obsłużyło 6,8 miliona osób, w tym roku przekroczyliśmy barierę 8 milionów. Polskie porty lotnicze się rozwijają, ta branża ma przyszłość i wyzwania inwestycyjne. Mówi się, że w 2018 roku obsłużyły 45 milionów pasażerów, a w perspektywie powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego i rozwoju wszystkich pozostałych lotnisk ta liczba będzie podwojona” – mówił Radosław Włoszek.

Z kolei minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że port lotniczy, to silnik napędzający rozwój całego regionu. „8-milionowy pasażer oznacza, że bardzo dużo dzieje się w Krakowie, w Małopolsce. Nie tylko w obszarze turystycznym. Oprócz pasażerów, których celem jest turystyka, duża część to ludzie biznesu, którzy prowadzą różne przedsięwzięcia. To oznacza więcej miejsc pracy nie tylko dla Małopolan, ale i dla Śląska, Podkarpacia oraz województwa świętokrzyskiego” – stwierdził minister Adamczyk.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

fot. Marcin Kmieciński/PAP

REKLAMA

2129334463 views

REKLAMA

REKLAMA

2129334478 views

REKLAMA

REKLAMA

2131130798 views

REKLAMA

2129334488 views

REKLAMA

2129334491 views

REKLAMA

2129334495 views