REKLAMA

2118689277 views

REKLAMA

2118689276 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaSpotkanie z historią i tradycją w Polskiej Szkole im. Jana Karskiego w...

Spotkanie z historią i tradycją w Polskiej Szkole im. Jana Karskiego w Palos Hills

-

Dzień Regionów i powitanie wiosny, foto. M.Siodłak

Do grona polonijnych placówek oświatowych dołączyła ostatnio Polska Szkoła im. Jana Karskiego w Palos Hills. Dynamiczny rozwój i atrakcyjna oferta to zasługa doświadczonych nauczycieli i oddanych rodziców. Wiele imprez, jakie odbywały się niedawno w tej placówce, dobitnie te fakty potwierdzają.

REKLAMA

Z okazji 75. rocznicy mordu na polskich oficerach w Katyniu w szkole im. Jana Karskiego miała miejsce wystawa “Zbrodnia Katyńska”, prezentująca zwiedzającym sojusz Hitlera i Stalina przeciw Polsce, katyńskie ludobójstwo i próby jego ukrywania. Ekspozycja była efektem znakomitej współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, dzięki czemu szkoła bierze również udział w projektach edukacyjnych. Ostatnim przedsięwzięciem są “Kamienie pamięci”, których celem jest utrwalenie postaci biskupa Alfreda Abramowicza.

Wystawę katyńską uświetniła wizyta porucznika Edwarda Krupy, sybiraka, żołnierza armii generała Andersa, uczestnika bitwy pod Monte Cassino. Poruszająca opowieść o życiu na Syberii i wojennej tułaczce była prawdziwą lekcją żywej historii.

Dumą i przyszłością szkoły im. Jana Karskiego są pierwszoklasiści, którzy swój wielki dzień mieli 14 marca. Pasowanie w szkolnej auli zgromadziło wielu rodziców, którzy ze wzruszeniem obserwowali, jak ich pociechy stają się pełnoprawnymi uczniami. Emocje były naprawdę wielkie, a występ pierwszaków wywołał uśmiech na twarzach.

Szkoła zorganizowała także Dzień Regionów Polski i powitanie wiosny. Uczniowie klas młodszych z pomocą rodziców przygotowali plakaty o miejscu pochodzenia ich przodków, a starsi – projekty o różnych rejonach Polski. Można było dowiedzieć się na przykład, gdzie jest najstarszy znak drogowy w Polsce, czym są ślepe ryby czy gzik z pyrami.

Dopełnieniem tego dnia było powitanie wiosny. W radosnym korowodzie z marzanną i gaikiem tłum uczniów w strojach regionalnych i kolorowych wiosennych ubraniach przegonił precz złą chicagowską zimę!

Szkoła im. Jana Karskiego ma swoją siedzibę w Stagg High School w Palos Hills i właśnie rozpoczęła zapisy na nowy rok szkolny. Oferuje edukację od przedszkola do liceum wraz z nauką religii i przygotowaniem do sakramentów. Atutem placówki jest doświadczona kadra pedagogiczna, przyjazna atmosfera, bezpieczeństwo uczniów, olbrzymi wachlarz różnorakich imprez związanych z polską kulturą, historią i tradycją, współpraca z wieloma instytucjami w USA i Polsce oraz kółka zainteresowań. Zajęcia odbywają się w soboty od 9 do 13. Więcej informacji znajduje się na szkolnej stronie internetowej www.szkolakarskiego.org lub pod numerem telefonu (708) 289 -8640.

Marek Adamczyk

  • Dzień Regionów i powitanie wiosny, foto. M. Siodłak
  • Dzień Regionów i powitanie wiosny, foto. M.Siodłak
  • Pasowanie pierwszoklasistów, foto. B.Kasprzak
  • Przedszkolaki w dniu powitania wiosny, foto. M.Siodłak
  • SAMSUNG CAMERA PICTURES
  • Występ podczas pasowania pierwszaków, foto. B.Kasprzak

REKLAMA

2118012643 views

REKLAMA

2118012780 views

REKLAMA

REKLAMA

2119809139 views

REKLAMA

2118012866 views

REKLAMA

2118012939 views

REKLAMA

2118013006 views