REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Spotkanie opłatkowe KPA, wydziału na stan Illlinois

Spotkanie opłatkowe KPA, wydziału na stan Illlinois

-

IMG_4144

28  grudnia 2015 r. w głównej siedzibie ZNP, po krótkim regularnym zebraniu Kongresu Polonii Aamerykańskiej wydziałuna stan Illinois, odbyło się spotkanie opłatkowe tej organizacji.

REKLAMA

Spotkanie odbyło się w ciepłej i serdecznej atmosferze, w przeciwieństwie do pogody, która niestety nie dopisała, przez co do siedziby ZNP nie zdołało dotrzeć wielu delegatów, członków organizacji oraz gości. Kapryśna aura nie zatrzymała ks. proboszcza Ryszarda Miłka, który rozpoczął spotkanie modlitwą i zainicjował dzielenie się opłatkiem. Harcmistrz Lucy Bucki przekazała betlejemskie światełko pokoju, które od źródłowego ognia odpaliła prezes Anna Wierzbicka.

Wszyscy obecni na sali złożyli pokojowe przyrzeczenie, które odebrała harcmistrz Bucka. Pod koniec obfitej kolacji mali kolędnicy z zespołu Małe Wici przedstawili jasełka i pięknie zakolędowali z uczestnikami spotkania. Dotarł również św. Mikołaj, który sprawił przemiłą niespodziankę dzieciom, wręczając każdemu prezent, a wszystkim obecnym – po małym upominku. Spotkanie opłatkowe zakończyło się loterią fantową, a cały wieczór upłynął w świątecznej, radosnej i rodzinnej atmosferze.

Anna Wierzbicka – prezes KPA  wydział IL., serdecznie dziękuje wszyskim obecnym na spotkaniu opłatku za przybycie, sponsorom za donacje oraz wolontariuszom za pomoc. W imieniu własnym oraz Zarządu KPA życzy zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2016, wszystkim delegatom i członkom KPA oraz całej Polonii.

Tekst i zdjęcia:  Anna Zalińska

  • IMG_4188
  • IMG_4175
  • IMG_4144
  • IMG_4112
  • IMG_4040
  • IMG_4030

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks