REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraSkarby Małopolski: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Skarby Małopolski: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

-

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach to wyjątkowe miejsce na szlaku śladami św. Jana Pawła II. Dziś w kamienicy, w której 18 maja 1920 roku przyszedł na świat jeden z najwybitniejszych Polaków, mieści się nowoczesna ekspozycja. Jej sercem pozostaje mieszkanie na piętrze, które dla Karola Wojtyły było domem przez pierwsze 18 lat życia.

Zwiedzanie ekspozycji stałej to symboliczna podróż w czasie i przestrzeni u boku Papieża z Wadowic, która rozpoczyna się tam, gdzie dla niego wszystko się zaczęło, by następnie prowadzić zwiedzających przez kolejne etapy jego życia i posługi.
Wystawa nie tylko prezentuje wiele autentycznych eksponatów związanych z życiem Ojca Świętego, ale również pozwala zwiedzającym zajrzeć w głąb serca, uczuć i wrażliwości tego niezwykłego człowieka. Odkrywa pasję Karola Wojtyły do literatury i teatru, zaprasza na spotkanie z jego poezją. Ukazuje miłość do górskich wędrówek i do młodzieży, którą nazywał swoją nadzieją. Odsłania proces kształtowania duchowości św. Jana Pawła II, zwłaszcza pobożności maryjnej, wskazując na jej wadowickie korzenie. Wyjaśnia wreszcie sens cierpienia, którego Papież Wojtyła doświadczał od dziecięcych lat, przyjmując je z pokorą i godnością wzorem Mistrza z Nazaretu.

REKLAMA

Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach to miejsce, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnymi formami przekazu muzealnego, dlatego każdy z odwiedzających może zwiedzić Muzeum w najbardziej interesujący dla siebie sposób. Oprócz zwiedzania z przewodnikiem w języku polskim, można poznać wystawę korzystając z audioprzewodników. Przygotowano kilkanaście ścieżek oprowadzania w kilku wersjach językowych. Po polsku dostępne są ścieżki: podstawowa, rodzinna oraz z grą muzealną przeznaczoną dla dzieci. Także goście z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z tej formy zwiedzania dzięki ścieżkom z audiodeskrypcją i w Polskim Języku Migowym. Wymienione ścieżki zwiedzania znajdują się też w aplikacji „Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II”, którą samodzielnie można pobrać na swoje urządzenie mobilne ze Sklepu Play lub AppStore. Instytucja dużą wagę przykłada do kwestii dostępności, dlatego opracowuje szereg rozwiązań, które osobom z niepełnosprawnościami i ze szczególnymi potrzebami pozwalają zwiedzać ekspozycję w bezpiecznych i komfortowych warunkach. W roku 2022 wprowadzono „ciche godziny” zwiedzania oraz pokój wyciszenia dla osób w spektrum autyzmu, osób wysoko wrażliwych, starszych oraz dla rodzin z małymi dziećmi.

Muzeum jest samorządową instytucją kultury Województwa Małopolskiego, której organizatorem jest również Archidiecezja Krakowska, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gmina Wadowice. Oprócz działalności wystawienniczej Muzeum podejmuje liczne działania edukacyjne, kulturalne, promocyjne, naukowe i badawcze. Rocznie Dom Rodzinny Jana Pawła II odwiedza ok. 230 tys. osób z ponad 100 krajów świata.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach
ul. Kościelna 7, 34-100 Wadowice


www.domjp2.pl

www.facebook.com/domjp2

Informacja telefoniczna i rezerwacja biletów:

tel. +48 33 823 35 65
tel. +48 33 823 26 62

https://domjp2.pl/bilety/

REKLAMA

2100027469 views

REKLAMA

REKLAMA

2100027702 views

REKLAMA

REKLAMA

2101824094 views

REKLAMA

2100027845 views

REKLAMA

2100027946 views

REKLAMA

2100028056 views