REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Co? Gdzie? Kiedy? Rozpoczął się Miesiąc Dziedzictwa Polskiego w Ameryce

Rozpoczął się Miesiąc Dziedzictwa Polskiego w Ameryce

-

Trwa Miesiąc Dziedzictwa Polskiego w Ameryce, tradycyjnie obchodzony w październiku.

Rysunek pochodzi z książki Leszka Ciundziewickiego Ilust. Jacek Pasternak
Rysunek pochodzi z książki Leszka Ciundziewickiego Ilust. Jacek Pasternak

REKLAMA

Od ponad dwudziestu lat organizacje polonijne w USA organizują z tej okazji wydarzenia przypominające i przybliżające polską kulturę i historię.

Również w Chicago i okolicach, jak co roku, rozpoczęły się obchody Miesiąca Dziedzictwa. Na jedną z licznych imprez – zorganizowaną w ramach dorocznej już akcji “Cała Polonia czyta dzieciom” – zapraszają Biblioteka Publiczna Indian Trails i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polsko-Amerykańskich (Polish American Librarians Association, PALA).

Bezpłatna polskojęzyczna impreza będzie miała miejsce w niedzielę 6 października o godz. 13:00 w sali głównej Biblioteki Publicznej Indian Trails, 355 Schoenbeck Road w Wheeling, IL 60090.

Po krótkiej prelekcji o wartości głośnego czytania dzieciom po polsku wystąpią Warsztaty Teatralne pod dyrekcją Agaty Paleczny, odbędzie się loteria z nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Dom Książki D&Z, kiermasz książek używanych oraz rozdanie materiałów promocyjnych kampanii “Cała Polonia czyta dzieciom”.

Poczęstunek ufundowały i przygotowały lokalne delikatesy Krystyna’s Deli. Na zakończenie zainteresowani będą mogli zapoznać się ze zbiorami i usługami biblioteki.

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację na stronie internetowej tinyurl.com/nzyt4tx, przez e-mail Emarszalik@indiantrailslibrary.org, przez tel. (847)279-2211 (po polsku), (847) 279-2269 (po angielsku) lub osobiście w bibliotece.

Przypominamy też, że w piątek 4 października o godz. 19:00 w Muzeum Polskim w Ameryce zostanie otwarta wystawa archiwalnych zdjęć, dokumentów i pamiątek, związanych ze 140. rocznicą założenia Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce (ZPRKA), najstarszej polskiej organizacji bratniej pomocy w USA.

Muzeum znajduje się przy 984 N. Milwaukee Ave., inf. tel. (773) 384-3352 lub www.polishmuseumofamerica.org.

K. Cygielska

k.cygielska@zwiazkowy.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks