REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Rodzinny piknik na pożegnanie lata Polskiej Szkoły Językowej im. Feliksa Konarskiego

Rodzinny piknik na pożegnanie lata Polskiej Szkoły Językowej im. Feliksa Konarskiego

-

15 września w przepięknym zakątku Busse Woods odbył się nasz szkolny piknik na pożegnanie lata. Tegoroczna, piąta już plenerowa impreza będąca powakacyjnym spotkaniem rodziców, uczniów, nauczycieli i sympatyków szkoły była przedsięwzięciem bardzo udanym. Rozpoczęliśmy mszą św., której przewodniczył o. Marek Janowski, jezuita. Homilia, którą wygłosił poruszyła serca i umysły wielu. Piękne śpiewy, czytania, uroczysta procesja darów poprzedzona komentarzem oraz udział w nich uczniów stworzyły niepowtarzalny klimat i sprawiły, że wspólna modlitwa była głębokim i niezapomnianym przeżyciem.

REKLAMA

2147483647 clicks

Po mszy świętej zgromadzonych powitali dyrektor szkoły Anna Siek i prezes Rady Szkoły Hubert Szmajda, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy oraz do delektowania się smakołykami piknikowej kuchni, a było w czym wybierać: dania z grilla i pyszna grochówka, przygotowane przez Montrose Deli i Alex Deli, smakowite domowe wypieki, mrożona kawa i inne orzeźwiające napoje. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wyśmienitej zabawie i pozwalała na odpoczynek w gronie rodziny i przyjaciół.

Gościem specjalnym pikniku była wielokrotna mistrzyni świata w karate Agata Smetaniuk. Mogliśmy oglądać imponującą kolekcję medali i statuetek, które zdobyła nasza mistrzyni, a następnie wziąć udział w sesji treningowej. Najmłodsi uczestnicy pikniku z wielkim przejęciem i zaangażowaniem wykonywali wszystkie ćwiczenia.

Podczas pikniku nie zabrakło gier i zajęć dla najmłodszych: zabawa z klaunem, lekcje rysunku z Bea Art Studio pod kierunkiem p. Bernadety Polak. Była okazja, by sprawdzić swoje malarskie talenty i wymalować buźki. Swoistą atrakcją był przejazd ciuchcią, na jazdę kolorową kolejką nie trzeba było nikogo namawiać. Skorzystali z niej nawet dorośli.

Inną z piknikowych atrakcji było spotkanie z motylami. O swoim hobby mówiła nasza uczennica Julia Mazur. Spektakularny pokaz baniek mydlanych wzbudził niezwykle zainteresowanie nawet dorosłych.

Na szkolnym pikniku pojawili się również tancerze z zespołu „Polonia”z p. Anną Krysiński, którzy zademonstrowali swoje taneczne umiejętności w wiązance tańców polskich. Podziwialiśmy piękne, barwne stroje i kunszt taneczny.

Niewątpliwie okazją do dobrej zabawy była loteria fantowa. Zwycięzcy cieszyli się z kart upominkowych, biżuterii, zestawów sportowych, koszy pełnych niespodzianek. Najwięcej emocji budziło losowanie bransoletki Pandory, zegarka fit-bit oraz głównej nagrody – roweru górskiego.

Organizatorzy pikniku zadbali także o stronę informacyjno-edukacyjną pikniku. Zgromadzeni w Busse Woods mogli porozmawiać z przedstawicielkami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej o oszczędzaniu i oferowanych przez ten bank usługach. Zapoznać się z ofertą firmy ubezpieczeniowej Western and Southern Life, kolekcją kosmetyków firmy Mary Kay, obejrzeć rękodzieła Zofii Krzeptowskiej-Mrowca, a także zakupić miód z przydomowej pasieki.

Szkolny piknik na pożegnanie lata okazał się imprezą bardzo udaną. Dopisała pogoda i humory, panowała wspaniała, rodzinna atmosfera. Wszyscy uczestnicy bawili się wyśmienicie. Sukces tegorocznego pikniku to zasługa jego organizatorów: ciężkopracujących nauczycieli i rodziców. Im wszystkim dziękujemy za poświęcony czas i zdolności. Podziękowania składamy również wszystkim sponsorom pikniku i loterii fantowej.

Anna Siek, dyrektor szkoły

Zdjęcia: Ryszard Siek

REKLAMA

2131957265 views

REKLAMA

REKLAMA

2131957280 views

REKLAMA

REKLAMA

2133753600 views

REKLAMA

2131957290 views

REKLAMA

2131957293 views

REKLAMA

2131957297 views