REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNauka i technologieReklama Google Glass z udziałem Polki nominowana do Webby Award. Ola Błaszczuk,...

Reklama Google Glass z udziałem Polki nominowana do Webby Award. Ola Błaszczuk, bohaterka „Explorer Story”

-

Prawie rok temu Aleksandra Błaszczuk z kilkudziesięciu tysięcy osób, które złożyły podania, została wybrana przez Google do wąskiej grupy osób testujących najnowszy podukt firmy – okulary Google Glass.  Od tej chwili stała się nie tylko ambasadorką produktu, ale i bohaterką jednej z reklam nakręconych przez Google. Reklama z Olą została nominowana do prestiżowej nagrody Webby w kategorii Online Film & Video.

fot.Alex Blaszczuk Trust/Wikipedia/The Webby Awards
fot.Alex Blaszczuk Trust/Wikipedia/The Webby Awards

Poprosiliśmy Olę, aby opowiedziała naszym czytelnikom o swoich doświadczeniach z Google Glass, o tym, jak je dostała.

REKLAMA

„Złożyłam podanie i opisałam, jak będę ich używała, napisałam, że pomogą mi w robieniu zdjęć i dzieleniu się swoim życiem. Zostałam wybrana jako jedna z może trzech, może czterech tysięcy szczęśliwców. A chętnych były setki tysięcy.

To było bardzo ciekawe przeżycie i wspaniałe uczucie – móc robić zdjęcia i nagrywać, używać aparatu bez pomocy rąk. Noszę te okulary prawie rok i nadal z nich na co dzień korzystam”.

Zapytana o nominację do Webby Award, mówi z entuzjazmem: „To bardzo emocjonujący konkurs. Nie spodziewałam się, że będę nominowana w tej samej kategorii co Jean-Claude Van Damme! Ale mam nadzieję, że wygramy”.

W październiku 2011 roku Aleksandra Błaszczuk – po ukończeniu nauk politycznych i dyplomacji na Uniwersytecie Georgetown oraz filozofii na New York University – zaczynała drugi rok studiów na wydziale prawa renomowanego Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. Złożyła wniosek o przyjęcie do pracy w londyńskim oddziale znakomitej firmy prawniczej i ku swojej wielkiej radości została przyjęta.

Wypadek samochodowy pokrzyżował te plany. Ola przeżyła, ale jest sparaliżowana.

Jednak nie poddała się i nie zrezygnowała z kariery prawniczej. Co więcej – nie straciła radości życia. Ci, którzy ją znają, mówią o jej pogodnym usposobieniu i łatwości uśmiechania się. Intensywna rehabilitacja fizyczna pozwoliła uruchomić mięśnie ramion. Ola porusza się na wózku i wymaga stałej opieki przy wszystkich codziennych czynnościach, jak jedzenie, mycie, włączanie komputera. Wróciła jednak na uniwersytet i w tym roku kończy studia, a od września zaczyna pracę w w tej samej firmie prawniczej, tyle, że w Nowym Jorku.

Według Aleksandry Google Glass bardzo pomagają niepełnosprawnym, ale „jest to bardzo fajny gadget dobry dla wszystkich”. I dodaje: „Ale to nie jest urządzenie tylko dla osób niepełnosprawnych. Na przykład lekarze w izbie przyjęć mają info na nosie, a ręce wolne do opieki nad pacjentami. Warto spróbować działania tego urządzenia”.

Reklama z udziałem Oli zatytułowana : „Explorer Story: Alex Blaszczuk (through Google Glass)” pokazuje jej wyjazd z grupą przyjaciół na biwak w lesie Harriman State Park, przy tej okazji demonstrując możliwości, jakie to niezwykłe urządzenie otwiera przed użytkownikiem – orientację w terenie, informacje o okolicy, fotografowanie i nagrywanie wideo…

Film jest jednym z 5 kandydatów do nagrody w dorocznym konkursie internetowym Webby Award, w kategorii Film & Video.

W konkursie Webby Award można głosować do 24 kwietnia; wyniki będą ogłoszone pięć dni później.

Aby zagłosować na reklamę z udziałem Polki, trzeba wejść na stronę: pv.webbyawards.com/2014/online-film-video/general-film-categories/branded-entertainment-short-form

Tam już łatwo znajdziemy  „Explorer Story: Alex Blaszczuk (through Google Glass)”, który można od razu obejrzeć.

Po wpisaniu we wskazane miejsce swojego adresu e-mailowego i wymyślonego w tym celu hasła wystarczy już tylko kliknąć VOTE.

Głosujmy na „Explorer Story”!

Krystyna Cygielska

k.cygielska@zwiazkowy.com

REKLAMA

2114992836 views

REKLAMA

2114993068 views

REKLAMA

REKLAMA

2116789458 views

REKLAMA

2114993208 views

REKLAMA

2114993307 views

REKLAMA

2114993415 views