REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna (F)oto Ameryka Rajdowy weekend polonijnych kierowców

Rajdowy weekend polonijnych kierowców

-

Rozpoczął się sezon rajdowy. Dla znawców tematu oznacza to osiem ekscytujących imprez o  mistrzostwo USA. Dla mniej zaznajomionych z tematyką – okazja do kibicowania polonijnym kierowcom i śledzenie ich osiągnięć przynajmniej na niezwykłych ujęciach zatrzymanych migawką obiektywu.

fot.Artur Partyka
fot.Artur Partyka

REKLAMA

W miniony weekend odbyły się drugie eliminacje rajdowych mistrzostw USA organizowanych przez Rally America. Zawodnicy mieli do przejechania 17 odcinków specjalnych, tym razem przygotowanych dla nich w miejsowości Salem w Missouri. Na starcie zawodów pojawiły się polonijne załogi Fetela(Chicago)/Dorman(Nowy Jork), Gruszka(Chicago)/Sawicki (Chicago) oraz Sozański(Chicago)/Vambuts (Chicago).

Zawody wygrał Ken Block pilotowany przez Alessandro Gelsomino. Polacy, ze zmiennym szczęściem, dotarli do mety. O dużym pechu może mówić Piotr Fetela, któremu drobna, ale czasochłonna usterka z pompą paliwową w jego aucie Subaru Impreza nie pozwoliła zająć miejsca w czołówce rajdu. Jarek Sozański jadący także na Subaru Impreza odniósł spory sukces zajmując w pierwszym dniu 6. miejsce, zaś w drugim 5. w klasyfikacji regionalnej. Załoga Gruszka/Sawicki  jadąca na Mitsubishi Lancer zakończyła rajd na 14. miejscu.

Kolejne zmagania rajdowców na drogach Oregonu na początku maja. Trzymamy kciuki za Polaków.

Zapraszamy na fotorelację Artura Partyki z „100 Acre Rally” – drugich eliminacji rajdowych mistrzostw USA organizowanych przez Rally America.

Zdjęcia: Artur Partyka

[cincopa A0KAPebLurRS]

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks