REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaPRZYJACIELE DLA TEDA

PRZYJACIELE DLA TEDA

-

Przedstawiciel Polonii – Tadeusz Palka na szeryfa powiatu Cook

W znanym kompleksie bankietowym White Eaglew Niles pod Chicago odbył się bankiet mający na celu zebranie funduszy wyborczych na kampanię Tadeusza “Teda” Palki, który startuje na stanowiska szeryfa powiatu Cook, do którego należy Chicago. 

Kandydat na szeryfa powiatu Cook Tadeusz Pałka
Kandydat na szeryfa powiatu Cook Tadeusz Pałka

REKLAMA

W okazałych salach tego renomowanego obiektu zebrało się ok. 200 osób: polityków, biznesmenów, działaczy, dziennikarzy, przyjaciół i sympatyków kandydata. W wypowiedziach publicznych i kuluarowych podkreślali wysokie kompetencje Tadeusza Palki, który przez ponad 30 lat wzorowo pełnił służbę w biurze szeryfa, na różnych stanowiskach zdobywając bogate doświadczenie, niezbędne w tej trudnej i odpowiedzialnej pracy.

– Serdecznie dziękuję za dotychczasowe wsparcie – powiedział kandydat, zwracając się do zebranych. – Jestem przekonany, że przy tak wspaniałym poparciu, jakie widzę tu dzisiaj, wspólnie wygramy tę kampanię, w interesie praworządności, bezpieczeństwa i naszej Polonii.

-Dobrze pamiętamy czasy, gdy polskie nazwiska często przewijały się na najwyższych stanowiskach władz lokalnych, miejskich, stanowych – zaznaczył prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Polskiego, Frank Spula. – Dziś, tych nazwisk jest znacznie mniej. Dlatego też, z pełnym przekonaniem apeluję o popieranie naszych, polonijnych kandydatów, których wyróżniającym się przedstawicielem jest nasz kandydat – Ted Palka – Dodał Frank Spula.

Zebrani, gorącymi oklaskami przyjęli wystąpienie prezesa Spuli. I długo jeszcze, już przy stolikach, dyskutowano o potrzebie wspierania Polaków, zwłaszcza młodszego pokolenia, w staraniach o zajmowanie eksponowanych stanowisk publicznych.

Atrakcją wieczoru był występ autentycznego zespołu ludowego “Weselisko”, który, zgodnie z programem wyborczym gospodarza wieczoru, na każdym kroku zaznaczającego “polonijny patriotyzm” – podkreślał także polonijny charakter imprezy.

W tłumie gości widać było znane postaci. Na imprezę zawitał Andrzej Gołota z małżonką Mariolą. Pojawili się właścicieli sieci renomowanych delikatesów, w tym – Montrose Deli – Halina i Stanisław Ubraniakowie oraz właściciel giganta dystrybucyjnego, Eagle Distributors, Inc. – Waltera Podmańskiego. Specjalnie z Wisconsin przyjechał znany w branży metalurgicznej biznesman Joe Koniecko. Obecny był renomowany adwokat chicagowski Frank Avila.

Licznie stawili się funkcjonariusze i oficerowie policji, w tym – z PAPA (Polish-American Police Association – Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie Policjantów). Obecny był Andrew Przybyło – burmistrz Niles, a prywatnie właściciel White Eagle. Przyszedł też właściciel znanej firmy podatkowej Taxland – Tadeusz Batycki, by wymienić tylko niektórych.

Kolejną atrakcją, oprócz wystawnej kolacji, było loteria fantowa z nagrodami na łączną sumę ponad 3,5 tys. dolarów.

Tadeusz Palka zapowiedział, że kolejna, podobna impreza ma się odbyć w październiku, przed wyborami, przewidzianymi na 18 marca 2014.

 (AW)

 

REKLAMA

2097851354 views

REKLAMA

REKLAMA

2097851587 views

REKLAMA

REKLAMA

2099647979 views

REKLAMA

2097851730 views

REKLAMA

2097851831 views

Szał autoportretów

Epidemia tajności

Śmierć dyktatora

Porwana na statku

REKLAMA

2097851941 views