REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaPrzygotuj się na uwolnienie swojego sportowego ducha na Poloniadzie – miejscu, gdzie...

Przygotuj się na uwolnienie swojego sportowego ducha na Poloniadzie – miejscu, gdzie rodzą się mistrzowie!

-

Poloniada – największy Polonijny sportowy piknik dla całej rodziny w tym roku odbędzie się 18 czerwca w niedzielę w Busse Woods, Grove 5 w Elk Grove Village. Data pikniku Poloniada nie jest przypadkowa, od zawsze piknik organizowany jest w Dzień Ojca, w celu promowania aktywnego spędzenia czasu z rodziną na łonie przyrody. 

W tym roku na Poloniadę powraca bieg na 5 kilometrów, który zaczyna się o 10 rano. Zachęcamy do uczestniczenia w tym aktywnym wydarzeniu całymi rodzinami. W biegu mogą uczestniczyć osoby zaawansowane jak i też początkujące, które mogą wybrać opcje marszową. Trasa przebiega przez naturalne tereny w Busse Woods, co czyni ją bardzo widokową. Podłoże asfaltowe sprzyja uczestnictwu dzieci oraz rodzicom, którzy chcą zabrać swoje mniejsze pociechy wózku. 

REKLAMA

Jeśli jeszcze nie jesteś zapisany, nadal masz szansę! Zapisy prowadzone będą również na miejscu, ale zachęcamy do zarejestrowania się już dziś na stronie www.poloniadachicago.com.

Jak na Poloniadę przystało, nie zabraknie w tym dniu atrakcji dla najmłodszych, jak i też starszych uczestników tego wspaniałego wydarzenia. W Dzień Ojca w Busse Woods będzie sporo się działo. Jak co roku  zostały przygotowane biegi przełajowe dla dzieci i młodzieży. Przeszkody rozłożone są na trawie i jest to jedno z ulubionych zajęć sportowych najmłodszych uczestników Poloniady. Każdy uczestnik dostaje koszulkę i medal za uczestniczenie w biegu. 

Nowością w tym roku będzie strefa gier i zabaw przygotowana przez popularny klub piłkarski Wisłoka Chicago, z której będą mogły korzystać nie tylko dzieci, ale też i dorośli fani piłki nożnej. Nie zabraknie też atrakcji jak malowanie twarzy, dmuchane zamki, zajęć Zumby dla dzieci poprowadzonych przez Natalię Turek, mini Zoo i przejażdżek na kucykach oraz zajęć plastycznych prowadzonych przez panie z Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce.   

Poloniada nie zapomina też o dorosłych. Już drugi rok z rzędu na Poloniadzie wyłonimy Najsilniejszego Polaka oraz Najsilniejszą Polkę. Rywalizacje sportowe zostały opracowane specjalnie dla gości Poloniady przez Tomka Dade, mistrza Ameryki, mistrza Polski, zdobywcę Pucharu Polski, rekordzistę Ameryki i rekordzistę Polski w podnoszeniu Kettlebell. W ubiegłym roku w konkurencji na Najsilniejszą Polkę wygrała Pani Olga Wójciak z wynikiem: chodzenie z obciążeniem 53 sekund 97ss, podnoszenie ciężarka 25 razy oraz 220 przysiadów. Tytuł najsilniejszego Polaka wywalczył Johnny Tanas z wynikiem: chodzenie z obciążeniem 1:11.23, podnoszenie ciężarka – 67 razy i pompki 16. Nie możemy się doczekać, czy w tym roku ten rekord będzie pobity przez innych uczestników. 

Na pikniku rozdane zostaną też stypendia przyznane już po raz drugi w ramach programu stypendialnego KD Market. Pełną listę laureatów w kategoriach: sport, sztuka i nauka można obejrzeć na stronie  https://mykdmarket.com/pages/scholarship-program

Na Poloniadzie będzie można delektować się wybornym polskim jedzeniem, przygotowanym przez sieć sklepów KD Market. Będą grillowane kiełbaski, pyszne pierogi, tradycyjny polski talerz z różnorodnymi smakołykami, aromatyczne krupnioki, placki ziemniaczane, słodkie naleśniki oraz, oczywiście, zimne piwo. To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie smaki rodzinnego stołu i cieszyć się autentycznymi polskimi specjałami w piknikowej atmosferze. Przygotujcie swoje podniebienia na prawdziwą ucztę!

Zapraszamy też do odwiedzenia stoisk lokalnych wystawców oraz sponsorów pikniku Poloniada, jak i też wsparcie lokalnej charytatywnej fundacji United Colors of Pink, której celem jest niesienie nadziei i wyciągnięcie pomocnej dłoni do osób dotkniętych rakiem piersi.

Oprawę muzyczną, zabawy dla dzieci i super atmosferę zapewni niezastąpiony DJ Danny G.

Poloniada przypadająca w Dniu Ojca to doskonały pomysł na spędzenie tego wyjątkowego dnia razem z rodziną na pikniku. Weź swoją rodzinę i razem aktywnie spędźcie niedzielę, 18 czerwca, od godziny 11:00 do 18:00.

Serdeczne podziękowania należą się głównym sponsorom Poloniady: Euro Liquor, dystrybutor piwa Zatecky, Cytrynówki Polonaise, Krakus Vodka, Lowell International Foods, dystrybutor znanych marek jak Wedel i Sokołów, jak i też wszystkim sponsorom i partnerom, bez których impreza nie odbyłaby się w takim kształcie Polish Slavic Federal Credit Union, Arrow Doors, Markpol, Kacper Global Shoes.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.poloniadachicago.com. Zapraszamy do polubienia profilu Poloniady na Facebooku i Instagramie.

Zapraszamy na Busse Woods Elk Grove Village Grove 5. Bądź z nami i stwórzmy razem niezapomniane wspomnienia na Poloniadzie!

(Komunikat prasowy)

REKLAMA

2094043031 views

REKLAMA

REKLAMA

2094043315 views

REKLAMA

2095839764 views

REKLAMA

2094043565 views

REKLAMA

2094043703 views

REKLAMA

2094043844 views