REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Prof. Marek Rudnicki polonijnym kandydatem do Senatu RP w wyborach parlamentarnych 2019

Prof. Marek Rudnicki polonijnym kandydatem do Senatu RP w wyborach parlamentarnych 2019

-

Wybory do polskiego parlamentu odbędą się w niedzielę 13 października, ale głosowanie poza granicami kraju będzie miało miejsce dzień wcześniej, w sobotę 12 października, w godz. 7 am-9 pm. Polonijnym kandydatem do Senatu RP jest chicagowski lekarz, prof. Marek Rudnicki.

Osoby posiadające polskie obywatelstwo i uprawnione do głosowania wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Głosy Polonii chicagowskiej wliczają się do okręgu wyborczego nr 44, Warszawa-Śródmieście.

REKLAMA

Prof. Marek Rudnicki fot.Dariusz Lachowski

Kandydatem do Senatu RP z listy PiS z okręgu nr 44 jest znany chicagowski lekarz, prof. Marek Rudnicki, prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago oraz członek Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy Marszałku Senatu RP, działacz wielu amerykańskich i polskich towarzystw medycznych, były doradca ministra zdrowia w latach 2001–2002 oraz były wykładowca i profesor na Wydziale Medycznym University of Illinois at Chicago (UIC). Dr Rudnicki znany jest w polsko-amerykańskim środowisku medycznym dzięki założeniu Amber Coalition (Bursztynowa Koalicja), niedochodowej organizacji, która powstała w ramach Polsko-Amerykańskiego Programu Walki z Rakiem Piersi. Działalność AC skoncentruje się na prewencji i wczesnym wykrywaniu problemów onkologicznych.

Obywatele polscy przebywający czasowo lub na stałe poza granicami Polski mogą wziąć udział w wyborach pod warunkiem, że legitymują się ważnym polskim paszportem i zarejestrują się w spisie wyborców prowadzonym przez lokalne konsulaty.
Informacje na temat komisji wyborczych oraz rejestracji w spisie wyborów znajdują się na stronach Konsulatu Generalnego RP w Chicago: www.chicago.msz.gov.pl.

Do sylwetki polonijnego kandydata na senatora, prof. Rudnickiego, będziemy powracać na naszych łamach.

(ar)

14 KOMENTARZE

  • Jest również Paweł Kasprzak z ruchu Obywatele RP. To ci, którzy m.in. zatrzymali miesięcznice smoleńskie stając z białymi różami naprzeciw tysiącom policjantów i kilometrów stalowych barierek, walcząc o prawa człowieka niemal codziennie na polskich ulicach w trakcie 4 lat rządów PiS

  • obywatele rp to ci którzy bezcześcili nie tylko miesięcznice smoleńskie, uroczystości państwowe ku czci poległych żołnierzy AK, ale też ci którzy stali w obronie skompromitowanych sędziów broniących się rękami i nogami przed reformami sądownictwa rządu, mającycmi na celu przede wszystkim odsunięcie od urzędu sędziów prl’owskich. obywatele rp wycierają sobie nieustannie gemby demokracją, jednak od paździenika 2015, kiedy ogłoszono niekorzystne dla nich wyniki wyborów, wraz z po, kod, sld itp zaczęli prowadzić trawające do dzisiaj z niewielkimi przerwami, prowokacje, okupacje najważniejszych urzędów w tym Sejmu RP, nie uznając w pełni demokratycznego wyniku wyborów. Ich działalność przynosi hańbę tradycji polskiej opozycji Solidarnościowej, z którą obywatele rp nie mają i nie będą nigdy mieć nic wspólnego.

  • ha ha ha ha – Pako – przełącz kanał TVP 1 na cokolwiek innego – bo masz wypaczoną wizję – nie mowie ci co ogldać – ale człowieku jesteś zazczuty przez jednych 🙂 – posłuchaj wszyskich telewizji

 1. Zwracam uwagę na pewne nieścisłości w tym obrazie. Po kolei:
  – Obywatele RP nie “bezcześcili uroczystości państwowych ku czci poległych żołnierzy AK”. Protestowali natomiast przeciwko marszom ONR, nawiązującym do przedwojennych ruchów faszystowskich oraz przeciwko marszowi, upamiętniającemu partyzantów, którym udowodniono zbrodnie na ludności cywilnej. Nie byli to partyzanci AK. Żadna z tych demonstracji nie była uroczystością państwową.
  -Obywatele RP nigdy nie okupowali Sejmu RP. Przez kilka godzin okupowali biuro przepustek Sejmu. To nie sala obrad, nie biura. To portiernia. Byli za to prześladowani za rozwinięcie na teranie ogrodów sejmowych polskiej flagi (nie okupowali wtedy ogrodów, po prostu tam stali)
  – sędziów, sądzących wcześniej w PRL, orzeka obecnie kilku w całej Polsce. Nie oni są celem “reformy”. Ta ostatnia obejmuje prawie w całości sędziów wykształconych i rozpoczynających pracę po 1989r.
  Obywatele RP bronili systemu niezależnego sądownictwa. Polecam zapoznanie się ze szczegółami tzw “reform”. To zajmuje więcej czasu, ale daje szersze horyzonty, niż percepcja rządowej propagandy.
  – Obywatele RP zaczęli działalność w połowie 2016 r., nie w reakcji na wynik wyborów, ale w reakcji na postępowanie władz. Obywatele RP zawsze, bez wyjątku, deklarowali, że uznają wyniki wyborów. Sprzeciwiali się konkretnym działaniom władzy.
  Tyle, co do wspomnianych faktów, oceny pozostawiam bez komentarza.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks