REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PNA Prezes Frank Spula z wizytą w liceum Kennedy’ego

Prezes Frank Spula z wizytą w liceum Kennedy’ego

-

Bardzo owocne okazało się forum dyskusyjne z udziałem polskiej młodzieży licealnej i Franka Spuli, prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Polskiego. Spotkanie odbyło się w chicagowskim liceum im. Kennedy’ego.

W spotkaniu brał też udział George Szkapiak, dyrektor liceum, który zwracał uwagę na istniejące problemy edukacyjne i wychowawcze. W rozmowie z członkami Polskiego Klubu w Liceum Kennedy’ego (Kennedy Polish Club) prezes Spula wyraził przekonanie o potrzebie jedności Polonii, podtrzymywaniu kultury, tradycji i zaangażowaniu w życie kraju. Ubolewał nad słabym udziałem Polonii w życiu politycznym miasta i stanu, a szczególnie w wyborach. Prezes wspominał chlubne karty historii zapisane osiągnięciami polskich emigrantów w Stanach Zjednoczonych – od Jamestown aż po czasy współczesne. Podkreślił, że to było w przeszłości, a my musimy patrzeć w przyszłość. Wskazał, że „ powinniśmy wspierać dążenie do prawdy o (historii) Polski i Polaków w czasie II wojny światowej”.

REKLAMA

Prezes w swoim wystąpieniu zachęcał młodzież polskiego pochodzenia do ustawicznego kształcenia, aby później mogła awansować w amerykańskich strukturach społecznych i politycznych. Szczególne zainteresowanie wystąpieniem prezesa okazał prezes Polish Club, Pawel Lacek, który w tym roku uzyskał stypendium od University of Chicago i marzy o karierze polityka. Paweł pytał o działalność polskich organizacji i możliwości uzyskania stypendium.

Na koniec prezes Spula podziękował nauczycielom, którzy opiekują się Polskim Klubem w liceum Kennedy’ego – Jadwidze Pytlik i Krzysztofowi Stokowskiego za ideę krzewienia polskiej kultury wśród młodych ambasadorów polskości. Młodzież obdarowała zacnego gościa kwiatami, a on odwdzięczył się rozdaniem emblematów Związku Narodowego Polskiego (Polish National Alliance, PNA).

Spotkanie odbyło się 25 kwietnia w John F. Kennedy High School, w chicagowskim liceum publicznym na południu miasta.

(Kom. pras. Polish Club Kennedy HS)

Zdjęcia: Polish Club Kennedy HS

  • IMG_0495
  • IMG_0499
  • P1020933
  • P1020946

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA