REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Poza horyzont

-

2

Jednym z prężnych ośrodków polskiego skautingu jest powstały dzięki inicjatywie pwd. Andrzeja Dymarczyka, oparty na bazie 38 Wodnej Drużyny Harcerzy – Ośrodek ZHP w Sacramento. W dniach od 4 do 7 września ośrodek zorganizował tradycyjny biwak jesienny połączony ze spływem pontonowym, w tym roku pod nazwą “Poza horyzont”. Spływ swoją obecnością zaszczycił Człowiekiem Roku 2015 National Geographic – Aleksander Doba.

REKLAMA

Gościem ZHP w Sacramento i nas wszystkich uczestniczących w tym mokrym wydarzeniu był polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca, który został uznany Człowiekiem Roku 2015 znanego periodyku National Geographic – Aleksander Doba.

Było nam dane spędzić z nim kilka kolejnych dni. Wszyscy mogliśmy posłuchać fascynujących opowieści spotkania samotnego człowieka z żywiołem Oceanu Atlantyckiego. Opowiadał i podczas gawędy wieczornego ogniska pokazywał przeźrocza ze swych obydwu samotnych podróży kajakiem, przygodach, doświadczeniach i planach na przyszłość.

Nasz gość spędził jedne dzień na wyprawie pontonowej z wędrownikami i była to dla niego pewna nowość, ponieważ po gȯrskich rzekach pływa kajakiem. Dzieci i młodzież pływająca razem z nim w kajakach po American River uczyła się technik wiosłowania i sterowania. Nasz gość jadł z nami biwakowe posiłki, rozmawiał z każdym, kto tylko tego zapragnął, pozował do zdjęć niezliczonej ilości młodszych i starszych wielbicieli. Wiem też, że Państwu Doba spodobały się nasze harcerskie ogniska, a śpiewane piosenki obudziły harcerskie wspomnienia.

Cieszymy się, że do tego oddalonego od Wisły kawałka Polski przybyli Państwo Dobowie i dali się sobą nacieszyć. Dziękujemy całemu ZHP ze stolicy stanu Kalifornia za ucztę jaką nam ich zaproszeniem sprawili. Harcerska młodzież uczestnicząca w tej kończącej lato wyprawie będzie miała – oprócz cieszenia się sobą – kolejną garść niepowtarzalnych wspomnień.

Metoda harcerska i nasza służba Bogu, Polsce i bliźnim oraz to, że brać instruktorska daje sobą przykład i naucza kolejne pokolenia sprawia, że rodzice powierzaja nam to co najdroższe, czyli swoje dzieci, by w tym mknącym świecie technologii nie zagubiły wartości najpiękniejszych i najcenniejszych.

CZUWAJ!

hm. Ryszard Urbaniak

  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

REKLAMA

2095806732 views

REKLAMA

REKLAMA

2095806965 views

REKLAMA

2097603361 views

REKLAMA

2095807114 views

REKLAMA

2095807215 views

REKLAMA

2095807326 views