REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Ponad 200 wielkanocnych koszyczków w dorocznym konkursie w Domu Podhalan

Ponad 200 wielkanocnych koszyczków w dorocznym konkursie w Domu Podhalan

-

Radio Na Góralską Nutę i Komitet Organizacyjny Konkursu Koszyczka Wielkanocnego przeprowadziły w Domu Podhalan doroczny konkurs na najładniej udekorowany koszyk z darami. W tym roku do rywalizacji stanęło 200 koszyczków z jajkami, barankiem, kiełbasą, babką, chlebem i góralskim kołaczem.

Ks. biskup Andrzej Wypych poświęcił koszyczki fot.Artur Partyka
Ks. biskup Andrzej Wypych poświęcił koszyczki fot.Artur Partyka

REKLAMA

Gościom Domu Podhalan, tym dużym i tym małym, tradycję polskiej święconki i symbolikę produktów przypomniał Józef Bafia. A poświęcenia darów dokonał bp Andrzej Wypych.

Spotkanie w Domu Podhalan poprowadzili prezes Związku Podhalan w Ameryce Andrzej Gędłek i Józef Bafia.

Członkowie jury mieli prawdziwy problem ze wskazaniem najpiękniejszych koszyczków. Od lat bowiem wszyscy, którzy przychodzą w Wielką Sobotę do Domu Podhalan, starają się, by przynoszone na konkurs wielkanocne arcydzieła odznaczały się oryginalnością, niepowtarzalnością i artyzmem.

Zaproszony do jury ks. biskup Andrzej Wypych swój wybór konkretnego koszyczka motywował ulubioną zawartością, którą wypatrzył w ogromnym bogactwie produktów.

W czasie sobotniego konkursu nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, którzy nie tylko mogli posłuchać opowieści o tradycjach świątecznych, ale również wziąć udział w nauce malowania jajek.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez sponsorów.

Konkurs odbył się już po raz 24. Jak zapewniali jego organizatorzy: Andrzej Gędłek, Janina Duda i Józef Bafia, przyszłoroczna, jubileuszowa edycja zapowiada się na prawdziwe polonijne wydarzenie.

Tekst i zdjęcia Artur Partyka

[cincopa AkGAsqbYlg11]

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Walijskie ciasteczka z patelni

Wspomnienia jako fundamenty

Marzę i wierzę

Gulasz z dynią

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks