REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaPomysłodawczyni akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa” spotkała się z aktorem

Pomysłodawczyni akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa” spotkała się z aktorem

-

Monika Jaskólska z Tomem Hanksem fot.Facebook

Monika Jaskólska z Bielska-Białej 23 października z pewnością na długo zapamięta. Polka została zaproszona na promocję książki Toma Hanksa, a później na spotkanie z aktorem, który nie szczędził słów uznania dla zorganizowanej przez nią akcji.

Monika Jaskólska przyjechała do USA na zaproszenie organizatorów Festiwalu Filmów Polskich, by opowiedzieć o swojej akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”. Pomysł sprezentowania Hanksowi Fiata 126p powstał jesienią ub.r. Monikę Jaskólską naprowadził na niego sam aktor. Opublikował w internecie zdjęcie, na którym otwiera drzwi do sfatygowanego malucha. „I’m so excited about my new car!! (Jestem taki podekscytowany moim nowym autem)” – podpisał je.

REKLAMA

Bielszczanka postanowiła zebrać pieniądze i kupić fiata dla aktora. Ideą podzieliła się na Facebooku. Zaproponowała, by pieniądze, które zostaną po zakupie, zasiliły konto bielskiego szpitala pediatrycznego. Odzew bielszczan był entuzjastyczny. Akcja ruszyła pod koniec roku i odbiła się szerokim echem w mediach na świecie. Pojawili się sponsorzy, którzy sfinansowali zakup auta i jego remont. Od lipca wyremontowany samochód czeka na transport do USA.

Jak nam powiedziała Monika Jaskólska na kilka godzin przed powrotem do kraju, Hanks zapewnił ją, że nastąpi to na pewno w listopadzie. – Wszystko jest uzależnione od kalendarza Toma Hanksa, który obiecał mi, że teraz dokładnie przyjrzy się datom. Niewykluczone, że do Stanów wrócę ponownie w przyszłym tygodniu z samochodem.

[ot-video type=”youtube” url=”https://youtu.be/8L7MT1lHZew”]

Pomoc w transporcie fiata do Stanów Zjednoczonych zadeklarowały za darmo Polskie Linie Lotnicze Lot. – Postanowiliśmy dostarczyć go bezpłatnie naszym nowym połączeniem bezpośrednio do Los Angeles, bo to fantastyczna akcja! Samochód zostanie zapakowany na lotnisku na Okęciu na pokład dreamlinera. Nie sprawi to żadnych problemów. W tym samolocie może się zmieścić kilkanaście maluchów. Mam nadzieję, że Tom Hanks pojawi się na lotnisku – powiedział członek zarządu PLL Lot Stefan Malczewski.

Monika Jaskólska nie oczekiwała, że podczas tego pobytu w USA będzie miała szansę na osobiste spotkanie z aktorem. Skontaktowała się jedynie z jego menedżerką i poinformowała, że jest w Los Angeles. Ucieszyła się, kiedy znalazła zaproszenie na promocję książki Hanksa, odbywająca się na uniwersytecie UCLA. – Nie mogłam uwierzyć, kiedy menedżerka zaprosiła mnie po spotkaniu za kulisy – opowiada podekscytowana bielszczanka. Serdeczność spotkania udało się zarejestrować telefonem na krótkim filmie. Hanks ofiarował Jaskólskiej swoją książkę z autografem i zapewnił, że odwiedzi Polskę.

Jak zapewnia Polka „Uncommon Type” z autografem autora aktora znajdzie się na licytacji, także facebookowej, przeznaczonej dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Aktor w przeszłości zadeklarował, że wesprze bielski szpital pediatryczny, w którym tworzony jest dział psychiatrii dziecięcej, m.in. z poradnią, oddziałem dziennym i 24-godzinnym. – Ilość dzieci z zaburzeniami psychomotorycznymi rośnie. Koniecznością stało się stworzenie działu psychiatrii. Rozpoczęliśmy remont budynku, w który się on znajdzie. Pieniądze, które zbiera Monika, są dla nas bezcenne – powiedział dyrektor szpitala Ryszard Odrzywołek.

Biały Fiat 126p, który w listopadzie wyruszy do LA ma 43 lata. Został kupiony w Suwałkach za 8,5 tys. zł. Samochodem najpierw zajęli się mechanicy z BB Oldtime Garage, którzy przeprowadzili gruntowny remont. Później trafił w ręce specjalistów od nadawania wnętrzu auta unikatowego kształtu z firmy Carlex Design, którzy pracowali nad tym, by wnętrze było nie tylko godne gwiazdora, ale także, by znalazły się w nim elementy nawiązujące do Bielska-Białej.

Pomimo 43 lat, auto wygląda jakby właśnie zjechało z taśmy montażowej bielskiej Fabryki Samochodów Małolitrażowych.

Prezentacja odnowionego malucha, która odbyła się w lipcu zbiegła się 61. urodzinami gwiazdora. – Miałam w telefonie film nakręcony podczas tej prezentacji, który pokazałam Tomowi. Nie mógł uwierzyć, że w tym uczestniczyło tyle ludzi – opowiada nam Jaskólska. Bielszczanie odśpiewali wówczas tradycyjne „Sto lat”.

Hanks jest drugim po Spencerze Tracy aktorem, któremu udało się zdobyć statuetkę Oscara dwa razy z rzędu za rolę w filmach „Filadelfia” i „Forrest Gump”. Popularność przyniosły mu też role w obrazach „Szeregowiec Ryan”, „Cast Away: Poza światem”, „Masz wiadomość”, „Kod da Vinci”, czy „Bezsenność w Seattle”.

Małgorzata Błaszczuk

Zdjęcia: Monika Jaskólska/Facebook

W materiale wykorzystano fragmenty depeszy PAP

 

 

REKLAMA

2100307401 views

REKLAMA

REKLAMA

2100307634 views

REKLAMA

REKLAMA

2102104026 views

REKLAMA

2100307777 views

REKLAMA

2100307878 views

REKLAMA

2100307988 views