REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaPomagamy sparaliżowanej Zuzi

Pomagamy sparaliżowanej Zuzi

-

W wyjątkowo słoneczny, jakby specjalnie zamówiony na tę okazję weekend 24-25 marca, odbyły się dwie akcje charytatywne Power of the Heart pod hasłem „Walczymy dla Zuzanny o jej samodzielny oddech”. 28-letnia Zuzia Rafalo jest sparaliżowana w wyniku samochodowego wypadku.

Grupa koleżanek, znajomych, siostra chorej Katarzyna Kasprzyk i nieznający ofiary ludzie dobrej woli wspólnymi siłami walczyli podczas zbiórek, które miały miejsce w polonijnych sklepach spożywczych Rich’s Fresh Market w River Grove oraz Montrose Foot Mart & Deli w Chicago. Imponujący wynik 6568 dol. mówi sam za siebie. Zainteresowani klienci, zatrzymujący się choć na chwilę, by posłuchać o sytuacji chorej 28-latki, zapełniali puszki w szybkim tempie. Otwierali swe serca, by wesprzeć będącą w bardzo trudnej sytuacji rodaczkę. Życzyli wesołych świąt, wspierali i podtrzymywali na duchu, obiecując, że zachęcą innych do pomocy.

REKLAMA

– Stan mojej siostry można określić jako stabilny, biorąc pod uwagę, że kilka dni wcześniej często traciła przytomność. Jak widać jej siła walki jest niesamowita. Zuzia pragnie żyć i cieszyć się każdą chwilą. Jej powrót do zdrowia to bardzo długa i trudna droga, lecz dzięki funduszom istnieje ogromna szansa na jej rekonwalescencję. Te dwa dni naszej zbiórki uświadomiły mi, że nie jesteśmy same. Kolejny już raz Polonia udowodniła, że jest wrażliwa na ludzkie cierpienie i nie potrafi przejść obojętnie obok tragedii. Było wiele łez wzruszenia, wiele ciepłych i życzliwych słów, dających motywacje i siłę w dalszej walce o naszą Zuzię. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli – powiedziała wzruszona Katarzyna Kasprzyk.

20 czerwca 2015 r. to data, która już na zawsze pozostanie w pamięci Zuzi i jej najbliższych. Tego dnia miał miejsce poważny wypadek samochodowy. Dziewczyna przez pierwsze kilka dni była w śpiączce i walczyła o życie. Kiedy się obudziła, stało się jasne, że będzie sparaliżowana. Lekarze postawili diagnozę niekompletnego czterokończynowego urazu rdzenia kręgowego (C1 – C4), który nie jest całkowicie „zerwany”, lecz uraz spowodował paraliż od szyi w dół. Mięśnie Zuzi są zbyt słabe, by dziewczyna oddychała samodzielnie. Podłączona do respiratora walczy każdego dnia o przetrwanie i wierzy, że będzie w stanie prowadzić życie sprzed wypadku.

Zuzia przeszła dwie operacje w Loyola Hospital w Maywood koło Chicago, w celu ustabilizowania kręgosłupa i zerwanych ścięgien. Obecnie przebywa w domu opieki w Alden Estates w Barrington. Pełna energii i radości życia Zuzanna Rafalo (panieńskie nazwisko Karwowska) pracowała jako kierowniczka i asystentka chirurga w gabinecie dentystycznym Royal Dental. Kochała swoją pracę a stomatologia była jej pasją i pragnęła w przyszłości zostać dentystką.

– Zawsze chciała służyć dla dobra innych. Praca z nią była przyjemnością, a nasi pacjenci bardzo ją lubili – tak wspomina Zuzannę jej były szef.

Mimo wielu przeciwności losu, niełatwego życia po wypadku, bolesnych osobistych przeżyciach, którym musiała stawić czoła, Zuzanna nie załamuje się i z podziwu godnym uporem walczy o siebie, i czeka na wsparcie. Potrzeby są olbrzymie, lecz rodzina wierzy, że uda im się zgromadzić środki finansowe na ważną dla Zuzi rolę rehabilitację, a także specjalne łóżko, które zabezpieczy dziewczynę przed upadkiem podczas ataków spazmów i w przyszłości na leczenie komórkami macierzystymi. Wytrwale walcząc o samodzielny oddech Zuzanna wraz z jej bliskimi prosi o wpłaty na konto: www.gofundme.com/LoveForSusie

Tekst i zdjęcia: Ewelina Chwałek

 • IMG_5785
 • IMG_5787
 • IMG_5790
 • IMG_5798
 • IMG_5804
 • IMG_5809
 • IMG_5811
 • IMG_5813 copy
 • IMG_5829
 • IMG_5833
 • IMG_5838
 • IMG_5841
 • IMG_5846
 • POTH
 • Richs
 • Zuza
 • zuzia

3 KOMENTARZE

 1. Znam Zuzie osobiscie i znam jej historriie walki o zycie po wypadku…. Ona sama, jej rodzina i bliscy zasluguja na wszystko co moze zaoferowac ten Swiat Ta mloda , piekna i delikatna kobieta kazdego dnia potwierdza jak bardzo kocha ten Swiat – z wiara i nadzieja ze On tez ja kocha…. Nigdy sie nie poddawaj – Serdecznie pozdrawiam

 2. Wiara czyni cuda. Tyle goracych serc wspiera Zuzanne.To juz pewne, ze juz jest blisko wyzdrowienia.
  Dodatkowo prosze o modlitwe „Modlitwa o uzdrowienie za przyczyna sw.Jana Pawla ll ”
  Z calego serca zycze powrotu do zdrowia.
  Pytajcie sie w gronie swoich rodzin i znajomych .
  Bog zaplac

REKLAMA

2109696307 views

REKLAMA

REKLAMA

2109696539 views

REKLAMA

REKLAMA

2111492930 views

REKLAMA

2109696680 views

REKLAMA

2109696779 views

REKLAMA

2109696887 views