REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaPolskie start-upy wkraczają do Chicago

Polskie start-upy wkraczają do Chicago

-

Wyjątkowymi można nazwać niedawno zakończone w Chicago targi technologiczne Techweek 2013. Po raz pierwszy w historii swoje innowacyjne rozwiązania prezentowało na nich pięć firm z Polski, które przyjechały do naszego miasta na zaproszenie Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej(PACC), przy współpracy firm Fragomen i 4th Wave Consulting oraz Wydzialu Promocji Handlu i Inwestycji przy Ambasadzie Polskiej w Waszyngtonie. 

Grupa gości z Polski wraz ze współorganizatorami imprezy PACC i konsul Pauliną Kapuścińską fot. B. Dola
Grupa gości z Polski wraz ze współorganizatorami imprezy PACC i konsul Pauliną Kapuścińską fot. B. Dola

Zwycięskie polskie start-upy wyłonione zostały na początku tego roku w konkursie, który zorganizowała firma Google for Entrepreneurs i Konsulat Amerykański w Krakowie. Finalistami zostały firmy: PressPad (platforma dla wydawców służąca publikacji treści na tabletach i smartfonach), Zaprojektuj – Ogód.pl (aplikacja webowa, dzięki której można projektować ogrody), Nearbox (usługa geolokalizacyjna dla urządzeń przenośnych pozwalająca na łatwe poznanie informacji na temat danego miejsca), Acestream (rozwiązanie do streamingu wideo w oparciu o technologie podobne do BitTorrent) i EgzoTech (egzoszkielety wykorzystywane w rehabilitacji).

REKLAMA

Platforma dla młodych przedsiębiorców, Google for Entrepreneurs w Krakowie, która wytypowała tych pięć młodych firm i częściowo sfinansowała ich przyjazd do Chicago, jest ważnym centrum innowacyjności w Krakowie zapewniającym młodym przedsiębiorcom opiekę mentorów i biurową przestrzeń do rozwoju. – W młodych Polakach jest ogromny głód sukcesu – mówi Wojtek Burkot, dyrektor Google Polska. – Jedyne czego im wciąż brakuje, to rozmach w myśleniu i działaniu. Amerykański slogan: „Dream big” – czyli mierz najwyżej, jak potrafisz – to maksyma, którą staramy się ich w Google zarazić. Bo mimo, że od upadku komunizmu w Polsce w 1989 roku minęły 24 lata, duch przedsiębiorczości i kultura start-upów dopiero się rozwija.

Goście z Polski mieli okazję do nawiązania kontaktów fot. B. Dola
Goście z Polski mieli okazję do nawiązania kontaktów fot. B. Dola

W tchnięciu tego amerykańskiego ducha przedsiębiorczości w Polaków w kraju postanowiła pomóc Polsko-Amerykańska Izba Gospodarcza w Chicago, zapraszając polskie start-upy do USA. – Chcemy być oknem na światowe rynki dla firm z kraju, które będą przyjeżdżały z Polski do USA i dzięki naszej pomocy, kontaktom z inwestorami, VC i amerykańskim firmom dostaną szansę przekształcenia się w firmy o zasięgu globalnym – mówi Bogdan Pukszta, dyrektor izby. – Inicjatywa Do IT with Poland podczas tegorocznego tygodnia technologicznego Techweek 2013 jest pierwszą z kolejnych, które już mamy w planach i którym przyświecać będzie podobny cel – dodaje.

Rezultaty już są. Podczas tygodnia technologicznego pięć polskich firm dotarło do ponad ośmiu tysięcy uczestników konferencji prezentując swoją ofertę w polskim pawilonie pod nazwą „Do IT with Poland”. Ich przedstawiciele walczyli o główną nagrodę w wysokości 100 tys. dol. podczas konkursu Techweek LAUNCH. I mimo, że główna nagroda nie przypadła im w udziale, kontakty i doświadczenie, które zdobyli z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Elżbieta Gołębiewska

REKLAMA

2114854795 views

REKLAMA

2114855027 views

REKLAMA

REKLAMA

2116651417 views

REKLAMA

2114855167 views

REKLAMA

2114855266 views

REKLAMA

2114855374 views