REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaPolskie Magiczne Święta

Polskie Magiczne Święta

-

Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka, zapraszamy na Polskie Magiczne Święta!  Wielki Świąteczny Festiwal Rodzinny już po raz dziesiąty w Copernicus Center. Niedziela, 12 grudnia, godz. 3:00 po południu

Choinka, stół nakryty białym obrusem, pierwsza gwiazdka, Wigilia, opłatek i kolęda – polskie tradycje odżyją na scenie Kopernikusa, a z nimi powróci niepowtarzalny nastrój polskich świąt. 

REKLAMA

Z czym kojarzą nam się Święta Bożego Narodzenia? Każdy z nas, dorosłych, mógłby wyliczać bez końca! Jedno jest pewne, w tych wspomnieniach wszystko, co towarzyszy Narodzinom Dzieciątka, ma siłę głębokiego przeżycia, o jakie trudno w pośpiechu dzisiejszego dnia. Dlatego im dłużej żyjemy, tym bardziej doceniamy niezwykły nastrój polskiego Bożego Narodzenia, tym więcej czerpiemy siły i radości – choćby tylko ze wspomnień, bo te nigdy nie tracą wyrazistości, ani smaku, ani zapachu. Ostatni rok przewartościował nieco nasze priorytety. Zatrzymaliśmy się na chwilę, doceniliśmy zwykłe, małe rzeczy wokół siebie. I odczuliśmy jak ważna jest dla nas bliskość i ciepło świątecznych dni.

Czas biegnie, nie możemy go cofnąć, nie wszystkim też dane jest lecieć na święta do bliskich w Polsce, staramy się więc robić wszystko, aby przeżyć te najważniejsze w całym roku dni, równie wspaniale tu – w Chicago. Dbamy o to, aby umożliwić naszym dzieciom przeżycia równie piękne, jak nasze. 

Nie wystarczy suto zastawiony wigilijny stół, ani nowiutki I-Pod pod choinką.  Gdy wokół szaleństwo zakupόw, natrętne reklamy i psychoza ustawicznego pośpiechu, nie ma miejsca na magię świąt. Ale wystarczy zatrzymać się na kilka godzin, wygodnie usiąść w teatralnym fotelu, zasłuchać się, zapatrzeć, może nawet kolędę zanucić…, a gdy odżyją wspomnienia, powróci ciepło w sercach, radość, nadzieja i powrócą też wzruszenia.

W dziesiątej, jubileuszowej edycji Magicznych Świąt będziemy przygotowywać wigilijną wieczerzę z dziećmi z Domu Dziecka, które pewnie bardziej niż my marzą o prawdziwych świętach, choince, 12 potrawach na stole i prezentach. Teatralna opowieść Warsztatów Teatralnych Little Stars, zakończy się pięknym. zimowo- świątecznym koncertem studentów Akademii Muzyki przy Paderewski Symphony Orchestra oraz tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Polonia działającego przy PRCUA. 

Tradycyjnie w ramach festiwalu odbędzie się ŚWIĄTECZNY KIERMASZ w godzinach od 11:00 do 18:00, na którym stoiska z pięknymi, ręcznie robionymi, choinkowymi ozdobami, biżuterią, kosmetykami i innymi drobiazgami a także Święty Mikołaj gotowy do zdjęć!!!

Gorącą atmosferę świąt zapewni też grzaniec na polskim miodzie wg. najstarszej polskiej receptury.

Ponadto wystawa obrazów pracowni plastycznej Patrycji Stępniak, kręcenie balonów i malowanie twarzy z fundacją You Can Be My Angel.

BILETY:

w cenie dorośli $20.00, dzieci $10.00 dostępne na stronie: www.copernicuscenter.org

Informacje i rezerwacje telefoniczne:

773-467-9000 ( biuro PaSO),

773-888-5108 ( biuro Warsztatów Teatralnych)

847-529-2555 ( biuro ZPiT Polonia of PRCUA)

(Komunikat prasowy)

REKLAMA

2115000882 views

REKLAMA

2115001114 views

REKLAMA

REKLAMA

2116797504 views

REKLAMA

2115001254 views

REKLAMA

2115001353 views

REKLAMA

2115001461 views