REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaPolscy studenci z Loyola University w hołdzie papieżowi

Polscy studenci z Loyola University w hołdzie papieżowi

-

Stowarzyszenie Polskich Studentów na Uniwersytecie Loyoli w Chicago składa się z około 80 członków, którzy są zainteresowani polską kulturą. Większość z należących do stowarzyszenia osób ma polskie pochodzenie, a udział w klubie, jak sami mówią, przypomina im czas spędzony w polskiej szkole. W minioną sobotę spotkali się, by uczcić nadchodzącą kanonizację Jana Pawała II.

Wspólne zdjęcie organizatorów z biskupem Andrzejem Wypychem fot.Artur Partyka
Wspólne zdjęcie organizatorów z biskupem Andrzejem Wypychem fot.Artur Partyka

REKLAMA

Zwykle spotykają się raz w miesiącu, aby poinformować o bieżących planach działalności; co miesiąc również sprzedają pączki. Ich celem jest organizowanie takich wydarzeń, które sprzyjałyby lepszemu poznaniu. Na początku każdego roku klub organizuje zabawę na statku na jeziorze Michigan, gdzie gromadzą się studenci ze wszystkich uniwersytetów w Chicago. W tym roku w rejsie wzięło udział blisko 400 osób.

Ostatnim przedsięwzięciem klubu była polska msza i koncert zespołu Lira Singers. Młodzi ze stowarzyszenia w ten sposób chcieli zaakcentować nadchodzącą kanonizację Jana Pawła II.

Zarówno organizacyjnie, jak i logistycznie studencka młodzież zdała egzamin na piątkę. Studentom udało się zaprosić do udziału w sobotnich uroczystościach wicekonsula Roberta Rusieckiego i biskupa Andrzeja Wypycha. Mszę św. dla społeczności akademickiej polskiego pochodzenia odprawił ks. Robert Będziński. Czytania podczas nabożeństwa przygotowali członkowie stowarzyszenia. Po oficjalnej części uroczystości młodzież zaprosiła na poczęstunek, podczas którego była okazja do mniej formalnych rozmów o najbliższych planach działalności.

Studenci ze stowarzyszenia zapraszają wszystkich chętnych do współpracy. Można się z nimi kontaktować przez email: psaloyola@yahoo.com lub na Facebooku facebook.com/polish.loyola

Tekst i zdjęcia Artur Partyka

[cincopa AMNAOm7hQC2Z]

REKLAMA

2117986859 views

REKLAMA

2117986997 views

REKLAMA

REKLAMA

2119783358 views

REKLAMA

2117987085 views

REKLAMA

2117987158 views

REKLAMA

2117987225 views