REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaPolonijne firmy mają POWER. Właściciele opowiadają, jak realizują stanowe kontrakty

Polonijne firmy mają POWER. Właściciele opowiadają, jak realizują stanowe kontrakty

-

Powiększa się grono polonijnych firm, które wygrały przetargi na kontrakty stanowe po zarejestrowaniu się w programie POWER z pomocą Wiesława (Wesleya) Kośli, specjalnego pełnomocnika w biurze rewidenta stanowego Judy Baar Topinki. Większość przedsiębiorstw dowiedziała się o programie POWER (Providing Opportunities for Work through Education and Resources) po publikacji na naszych łamach. Jak informuje Kośla, od tego czasu do programu zapisało się kilkanaście firm polonijnych i wszystkie uzyskały zamówienia stanowe.

 fot.123RF Stock Photos/Wikipedia
fot.123RF Stock Photos/Wikipedia

REKLAMA

Znajomości nie są potrzebne

Magdalena Ucinski, właścicielka firmy usług budowlanych Studio 44 w Des Plaines, zapewnia, że procedura wpisowa jest bardzo prosta: – Zarejestrowaliśmy się do programu POWER z pomocą pana Wiesława Kośli, który nam wszystko cierpliwie wytłumaczył w naszym ojczystym języku. Nigdy przedtem od nikogo nie otrzymaliśmy tak dużej pomocy i zresztą wciąż ją otrzymujemy. Za pośrednictwem programu POWER uzyskaliśmy i wykonaliśmy kontrakt na wymianę belek wspierających w laboratorium kryminalistycznym policji stanowej (Illinois State Police Forensic Lab). Podziękowano nam za dobrą pracę. Jesteśmy zadowoleni, że dobrze zarobiliśmy i mogliśmy dać godziwe wynagrodzenie naszym pracownikom. Na razie ubiegamy się o małe zamówienia stanowe o wartości do 50 tys. dol., ponieważ nie jesteśmy dużą firmą. Ale nie wykluczamy, że w przyszłości ubiegać się będziemy o większe projekty jako podwykonawca. Polecamy polonijnym biznesom program POWER. Do uzyskania kontraktu nie są potrzebne żadne znajomości, jak się czasem słyszy. Wbrew temu co mówią media o złej sytuacji finansowej Illinois, stan ma budżet na zlecenia budowlane, potrzebuje wykonawców i dobrze płaci.

Pracy nam nie brakuje

Firma Ready Home, Inc. z siedzibą w Schaumburgu, oferująca szeroki wachlarz usług remontowo-budowalnych łącznie z dekarskimi i murarskimi, zrealizowała już wiele zamówień stanowych jako wykonawca i podwykonawca, a w najbliższy poniedziałek zaczyna kolejny projekt − wymianę dachu na budynku mieszczącym zakład karny dla nieletnich dziewcząt w Warrenville na przedmieściu Chicago. Właścicielem firmy jest Dariusz Pyrc. – Dostaliśmy kontrakt o wartości około 100 tys. dol. od stanowego departamentu więziennictwa (Illinois Department of Corrections, IDOC). Niedawno wykonałem zamówienie dla stanowego departamentu komunikacji i transportu (Illinois Department of Transportation, IDOT). Pracy mam mnóstwo. Do programu POWER zarejestrowałem się w ubiegłym roku. Jak tylko dowiedziałem się o takiej możliwości z „Dziennika Związkowego”, skontaktowałem się z panem Wiesławem Koślą. Nie tylko pomógł mi zarejestrować się do programu, ale także asystował w przyspieszeniu wypłaty wynagrodzenia po zakończeniu pracy. Zachęcam inne biznesy, by korzystały z programu POWER i pomocy pana Kośli.

Zawsze możemy liczyć na pomoc

Z przedmówcą zgadza się Diana Kluza, właścicielka Tip Top Doors w Glenview, firmy specjalizującej się w montażu automatycznych drzwi garażowych w domach mieszkalnych, w przedsiębiorstwach oraz w instytucjach prywatnych i publicznych: – Wiemy, że zawsze możemy liczyć na Wiesława Koślę. Był bardzo pomocny podczas rejestracji. Udzielił wyczerpujących informacji odnośnie dokumentów, jakie są nam potrzebne do dopełnienia wszelkich formalności. Zrealizowaliśmy już trzy zamówienia stanowe uzyskane za pośrednictwem programu POWER. Były to nieduże kontrakty, po kilka tysięcy dolarów każdy, dla filii stanowego departamentu komunikacji i transportu IDOT w Oak Brook. Mam nadzieję, że wkrótce uzyskamy nowe zamówienia. Patrzę pozytywnie w przyszłość.

fot.U.S. Army Corps of Engineers/FEMA Photo Library/Wikipedia/State of Illinois Comptroller
fot.U.S. Army Corps of Engineers/FEMA Photo Library/Wikipedia/State of Illinois Comptroller

Jak jest coś dobrego, to trzeba podzielić się z innymi

Gorącym zwolennikiem programu jest również Adam Grabowski, który wraz z żoną Małgorzatą prowadzi w Glenview firmę remontowo-budowlaną European Craftsmanship, Inc. i jej zieloną, ekologiczną filię − ECI Green. Grabowski jest wiceprezesem polonijnego stowarzyszenia przedsiębiorców budowlanych PACBA (Polish American Contractors and Builders Association) oraz organizatorem szkoleń nt. przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy sponsorowanych przez federalną agencję OSHA (Occupation Safety and Health Administration). Adam Grabowski wykonał już kilka małych zamówień stanowych, z których każde opiewało na kilkanaście tysięcy dolarów: − Zakładaliśmy izolację na zamarznięte rury oraz instalowaliśmy płyty gipsowe w stanowym zakładzie psychiatrycznym Elgin Mental Health Center. W stanowym zakładzie poprawczym dla nieletnich, Illinois Youth Correctional Center w Chicago, instalowaliśmy w sali gimnastycznej na ścianach wykładzinę akustyczną. W obydwu przypadkach otrzymaliśmy pochwały za pracę wysokiej jakości. Jestem bardzo zadowolony z możliwości, jakie udostępnia program POWER. O programie dowiedziałem się z Facebooka „Dziennika Związkowego” i przekazałem informacje kolegom z PACBA, bo jak jest coś dobrego, to trzeba się tym podzielić z innymi. Zarejestrowało się już dziewięciu moich kolegów z organizacji i następnych pięciu już skierowałem do pana Wiesława Kośli, który jest niezwykle uczynny. Takich rodaków we władzach stanowych powinniśmy popierać i robić wszystko, by dalej pracowali na swoich stanowiskach.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

 

UWAGA!

Polonijni przedsiębiorcy, którzy chcieliby skontaktować się z Wiesławem (Wesleyem) Koślą, mogą dzwonić pod numer (312) 814-0033 lub wysyłać e-maile na adres: koslawe@mail.ioc.state.il.us

Informacje o rejestracji do programu POWER można także znaleźć w internecie.

Oto link: www.ioc.state.il.us/index.cfm/departments/power-program/register-for-power/

Formularz rejestracyjny znajduje się pod adresem: tinyurl.com/iocpower

Można też osobiście zgłosić się do biura stanowego rewidenta księgowego (Office of the Comptroller) w James R. Thompson Center przy 100 W. Randolph Street, pokój 15-500 w Chicago.

REKLAMA

2129032807 views

REKLAMA

REKLAMA

2129032823 views

REKLAMA

REKLAMA

2130829143 views

REKLAMA

2129032833 views

REKLAMA

2129032837 views

REKLAMA

2129032841 views