REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Polonia protestuje przeciwko ustawie JUST

Polonia protestuje przeciwko ustawie JUST

-

W tym tygodniu w Izbie Reprezentantów Kongresu USA jest planowane głosowanie nad ustawą JUST, która mówi o „sprawiedliwości“ dla ocalonych z Zagłady, a konkretnie żąda rewindykacji własności żydowskiej w Polsce. Zaniepokojony treścią regulacji prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Frank Spula zaapelował do wszystkich obywateli amerykańskich polskiego pochodzenia o wywarcie nacisku na Kongres i zapobieżenie uchwaleniu dokumentu, który Senat zatwierdził niedawno jako ustawę S 447 a Izba zamierza przegłosować swoją wersję – HR 1226.

Rano w poniedziałek 23 kwietnia prezes Spula już rozmawiał w tej sprawie z przyjaznymi polskiej społeczności kongresmenami Mike’em Quigleyem i Danem Lipińskim. W 5. okręgu Quigleya (na północy i północnym zachodzie miasta) i w 3. okręgu Lipinskiego (na południowym zachodzie aglomeracji) mieszka znaczna liczba wyborców polskiego pochodzenia. Po południu prezes Spula kontaktował się z kolejnymi posłami z Izby, ale jak podkreślił najważniejsze dla ustawodawców są protesty wyborców. – Członkowie społeczności polonijnej muszą naciskać na marszałka Izby Paula Ryana, aby w ogóle nie przeprowadził głosowania w sprawie ustawy HR 1226 – powiedział nam prezes KPA.

REKLAMA

Zdaniem prezesa Spuli musimy też domagać się od marszałka Ryana, że w przypadku gdy jednak zarządzi głosowanie, to musi być ono jawne i imienne (ang. roll call) a nie tajne (ang. secret voting). – Dlatego koniecznie trzeba skontaktować się telefoniczne lub przez e-mail z kongresmenami, którzy reprezentują okręgi, w których mieszkamy i domagać się, by nie głosowali na ustawę HR 1226, jeśli już dojdzie do głosowania – apelował Spula.

Ustawa HR 1226, znana jako JUST (skrót Justice for Uncompensated Survivors Today ), czyli „sprawiedliwość dla tych, którym nie zadośćuczyniono“ jest deklaracją dotyczącą rewindykacji własności żydowskiej, skonfiskowanej nie tylko w okresie Zagłady, ale także w okresie komunizmu.

Ustawa będzie stanowić drogę do wielomiliardowych roszczeń. Nawet w przypadku tzw. mienia bezdziedzicznego, gdy nie ma nikogo, kto byłby uprawniony do jego odzyskania, mienie to miałoby być przeznaczenie na wsparcie innych ofiar, które przeżyły Holokaust.

W styczniu prezes Spula wystosował list do Eda Royce’a, przewodniczącego Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów, protestując przeciwko ustawie JUST i z prośbą, by Polska, kraj przodków wielu członków polonijnej społeczności została sprawiedliwie potraktowana przez Kongres USA. Obecnie zaniepokojony treścią regulacji prezes KPA Frank Spula zaapelował do wszystkich obywateli amerykańskich polskiego pochodzenia o wywarcie nacisku na Kongres i zapobieżenie uchwaleniu dokumentu, który Senat zatwierdził niedawno jako S 447, a Izba zamierza przegłosować swoją wersję – HR 1226.

Należy niezwłocznie dzwonić do waszyngtońskiego biura marszałka Izby Paula Ryana pod numer: (608) 752 4050 – domagając się, by nie zarządził głosowania ws. ustawy JUST- HR 1226: Hon. Speaker Paul Ryan I urge you not to call for a vote the JUST legislation – HR1226. This is grossly flawed bill. I am… (imię i nazwisko) residing in… (miasto, stan).

Dodatkowo należy kontaktować się z kongresmenami reprezentującymi okręgi, w których mieszkamy. Poniżej publikujemy treść listu oraz listę członków kongresowej delegacji Illinois. Można też dzwonić do poszczególnych kongresmanów, apelując, by nie głosowali na ustawę: Hon. U.S. Representative… (imię i nazwisko kongresmana). I urge you not to vote for the JUST legislation – HR1226. This is grossly flawed Bill. I am your constituent… (imię i nazwisko telefonującego) residing in… (miasto, stan).

Alicja Otap
a.otap@zwiazkowy.com

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Jak skontaktować się z kongresmenami:

Bobby Rush

tel. do biura w Waszyngtonie: (202) 225-4372

e-mail na stronie www.rush.house.gov

Robin Kelly

tel. do biura w Waszyngtonie:(202) 225 0773

e-mail na stronie: www.robinkelly.house.gov

Daniel Lipinski

tel. do biur w Waszyngtonie: (202) 225 – 5701, (866) 822 – 5701

e-mail na stronie: www.lipinski.house.gov

Luis Gutierrez

tel. (202) 225-8203
e-mail na stronie: www.gutierrez.house.gov

Mike Quigley

tel. do biura w Waszyngtonie: (202) 225-4061

e-mail na stronie: www.quigley.house.gov

Peter Roskam

tel. do biura w Waszyngtonie: (202) 225 4561

e-mail na stronie: www.roskam.house.gov

Danny Davis

tel. do biura w Waszyngtonie:(202) 225 5006

e-mail na stronie: www.davis.house.gov

Raja Krishnamoorthi

tel. do biura w Waszyngtonie:(202) 225 3711

e-mail na stronie: www.krishnamoorthi.house.gov

Janice Schakowsky

tel. do biura w Waszyngtonie:(202) 225 2111

e-mail na stronie: www.schakowsky.house.gov

Brad Schneider

tel. do biura w Waszyngtonie: (202) 225 4835

e-mail na stronie: www.schneider.house.gov

Bill Foster

tel. do biura w Waszyngtonie: (202) 225 3515

e-mail na stronie: www.foster.house.gov

Mike Bost

tel. do biura w Waszyngtonie: (202) 225 5661

e-mail na stronie: www.bost.house.gov

Rodney Davis

tel. do biura w Waszyngtonie: (202) 225 2371

e-mail na stronie: www.rodneydavis.house.gov

Randy Hultgren

tel. do biura w Waszyngtonie: (202) 225 2976

e-mail na stronie: www.hultgren.house.gov

John Shimkus

tel. do biura w Waszyngtonie: (202) 225 5271

e-mail na stronie: www.shimkus.house.gov

Adam Kinzinger

tel. do biura w Waszyngtonie: (202) 225 3635

e-mail na stronie: www.kinzinger.house.gov

Cheri Bustos

tel. do biura w Waszyngtonie: (202) 225 5905

e-mail na stronie: www.bustos.house.gov

Darin LaHood

tel. do biura w Waszyngtonie: (202) 225 6201

e-mail na stronie: www.lahood.house.gov

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Treść listu, który powinniśmy niezwłocznie wysłać do kongresmenów:

 

 

fot.SHAWN THEW/EPA-EFE/REX/Shutterstock

10 KOMENTARZE

  1. Jeżeli Polonia Amerykańska “zaśpi”, przemilczy – to Żydzi “wydoją” Polskę jak krowę. A ciągnąć kasę będą jeszcze prze co najmniej 100 lat. Przypomnieli sobie (prawnuczki) po 70 latach, że był holokaust. To geszeft i nic nie ma wspólnego do ofiar. Po prostu Żydzi chcą forsy od Polski, Czech, Słowacji. Mogą też od Egiptu domagać się za “niewolę egipską”.

  2. Czy obywatelami USA włada izraelski Kneset? Jeżeli tak to wszyscy krewni rodu Borsa, jako potomkowie Sumerów zażądamy opłat dzierżawnych z terenów zajmowanych przez różne państwa, a które to tereny były własnością naszych przodków, także tereny zajmowane obecnie przez Izrael.
    Is US citizens governed by the Israeli Knesset? If so, all relatives of the Borsa family, as descendants of the Sumerians, we will demand lease payments from the areas occupied by various countries, and which areas former the property of our ancestors, also, the areas currently occupied by Israel.

  3. niestety trump podpisze gdyz za duzo ma do stracenia a przed nim jeszcze byc moze druga kadencja prezydentury za czym stoja koszerni. i wszystko jasne w temacie. gdyby polska miala rzad polski( a nie koszrno-ukrainski )dbajacy o interes narodowy juz dawno liczyliby na arenie miedzynarodowej, a tak PIS ma konkretne wytyczne , a udaje ‘glupiego , i swiadomie klamie polskim obywatelom. chwala polskiej polonii amerykanskiej za odwage proby przeciwwtawiania sie szkodliwej dla polski ustawy.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks