REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Polonia na rzecz sierocińca w Polsce

Polonia na rzecz sierocińca w Polsce

-

Mirosław Niedzinski wręcza czek Wandzie Morgan fot. prywatne arch. W. Morgan

Wydział stanowy Kongresu Polonii Amerykańskiej przekazał donację na rzecz sierocińca w Polsce. Chicagowianie pracujący na rzecz placówki będą wyróżnieni przez organizację w uznaniu dla ich ofiarnej pracy społecznej.

REKLAMA

Mirosław Niedziński, prezes wydziału stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej przekazał 11 sierpnia na ręce Wandy Morgan czek na kwotę 500 dol. na rzecz sierocińca w Krasnem koło Białegostoku.

Jak oświadczył Niedziński, przez ostatnich szesnaście lat Wanda Morgan i Krzysztof Arsenowicz pracowali niestrudzenie, aby umożliwić ogółem 150 dzieciom z sierocińca w Krasnem spędzenie wakacji w Chicago – w polonijnych rodzinach.

Jak podkreślił Niedziński, dwanaścioro sierot zostało w przeszłości po takich wakacjach adoptowanych w Wietrznym Mieście. Wśród adopcyjnych rodziców była również Wanda Morgan, której przybrana córka Basia, obecnie już dorosła, ułożyła sobie życie w Chicago.

Wanda Morgan i Krzysztof Arsenowicz otrzymają za swą działalność charytatywną wyróżnienie KPA. Nagroda będzie wręczona 22 października br., podczas bankietu Kongresu Polonii Amerykańskiej z okazji obchodów miesiąca Dziedzictwa Polskiego.

(inf. wł.)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks