REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Piknik Fundacji Parafii Strzelce Wielkie - z wielkim rozmachem

Piknik Fundacji Parafii Strzelce Wielkie – z wielkim rozmachem

-

Na ołtarz w strzeleckim sanktuarium i krakowskie Centrum Jana Pawła II

Stałym punktem piknikowych imprez jest turniej siatkówki
Stałym punktem piknikowych imprez jest turniej siatkówki

REKLAMA

Mszą świętą odprawioną przez księdza Marka Smółkę rozpoczął się doroczny piknik Fundacji Parafii Strzelce Wielkie. Dochód z tej niezwykle udanej imprezy zostanie przeznaczony na budowę bocznego ołtarza w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich. Natomiast dochód z loterii fantowej w kwocie 2291 dol. zasili konto budowy krakowskiego Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się”.

– Mamy nadzieję, że po rozliczeniu pikniku konto naszej fundacji wzbogaci się o kilkanaście tysięcy dolarów. Kwota ta wraz z dotychczas zgromadzonymi pieniędzmi pozwoli na opłacenie rachunku za budowę bocznego ołtarza w naszym sanktuarium. Należność opiewa na kwotę 60 tysięcy złotych. Ewentualna nadwyżka przeznaczona zostanie na budowę szopki bożonarodzeniowej złożonej z rzeźbionych postaci naturalnej wielkości, która zostanie zbudowana obok kościoła – powiedział tuż przed zakończeniem niedzielnej imprezy przewodniczący fundacji Stanisław Chwała.

Optymizm prezesa ma swoje uzasadnienie w liczbie uczestników i ilości sprzedanych produktów. Charytatywną imprezę wsparło swoją obecnością około tysiąca osób. Wypito blisko tysiąc litrów piwa, a piknikowa kuchnia praktycznie wyczerpała przygotowane na imprezę zapasy golonek, kiełbas, grochówki, placków ziemniaczanych, lodów, ciast i innych przysmaków.

Obok uciech dla podniebienia organizatorzy przygotowali bogaty program. Dzieci jeździły kolejką i bawiły się w dmuchanych namiotach. Odbył się turniej siatkówki o beczkę piwa, a amatorzy tańca mogli zaprezentować swoje umiejętności przy muzyce zespołu “Fantastic Band”. Na piknikowych stoiskach uczestnicy imprezy bezpłatnie mogli zaopatrzyć się w najnowsze wydanie weekendowe “Dziennika Związkowego”.

Punktem kulminacyjnym imprezy było losowanie loterii fantowej. Najwięcej szczęścia w loterii miała Anna Niemeńska, która wylosowała tygodniowe wczasy ufundowane przez Elżbietę Nazarian nad źródełkiem “młodości” w North Port na Florydzie. Właścicielką nowoczesnego telewizora została Franciszka Keler, a szansę podziwiania Wietrznego Miasta z kabiny samolotu Czesława Wojnickiego wylosowała Lucyna Popek.

Wśród piknikowych gości obecni byli przedstawiciele innych klubów i organizacji, które tradycyjnie wspierają działalność strzeleckiej fundacji. Członkowie Towarzystwa Ratunkowego Szczurowa, które odstąpiło fundacji zarezerwowany wcześniej dla siebie termin i miejsce piknikowego spotkania, zapraszali na klubowe wydarzenie, jakim za tydzień będzie msza święta i bankiet z udziałem nowego biskupa tarnowskiej diecezji, urodzonego w Szczurowej ks. doktora Jana Piotrowskiego.

Organizując pikniki i zabawy charytatywne chicagowska Fundacja Parafii Strzelce Wielkie w ciągu ośmiu lat istnienia przekazała do rodzinnej parafii około ćwierć miliona dolarów. Pieniądze zostały przeznaczone na prace wykończeniowe i wyposażeniowe strzeleckiego sanktuarium, które po pięciu latach budowy zostało konsekrowane w 2005 roku. Z tych funduszy sfinansowana została budowa ołtarza głównego, stacji drogi krzyżowej i oświetlenia świątyni. Na parafialnym cmentarzu wbudowano kaplicę zgodną z wymogami Unii Europejskiej dotyczącymi przechowywania przed pogrzebem szczątków osób zmarłych. Miejscowa nekropolia została otoczona nowym ogrodzeniem. To tylko niektóre z ważniejszych inwestycji realizowanych w Strzelcach, dzięki efektywnej pracy licznego grona wolontariuszy chicagowskiej fundacji.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

 

DSC_1725 DSC_1811 DSC_1848 DSC_1873 DSC_1880 DSC_1892 DSC_1906 DSC_1920 DSC_1971

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks