REKLAMA

2130475213 views

REKLAMA

2130475212 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKultura„Pieśni Chopina” – nowa płyta Liry

„Pieśni Chopina” – nowa płyta Liry

-

Pomimo pandemii, znany i wielokrotnie odznaczany wieloma nagrodami Zespół Lira specjalizujący się w polskiej muzyce pieśni i tańcu opracował i wydał nowy projekt.

Jest nim nowy album pieśni najsłynniejszego polskiego kompozytora światowej sławy Fryderyka Chopina. Płyta CD pt. „Pieśni Chopina” oferuje i daje unikalną możliwość usłyszenia wszystkich mistrzowskich kompozycji wokalnych w niepowtarzalnym wykonaniu. Album wydany jest jako płyta CD wraz z książeczką z tekstami pieśni w języku polskim i angielskim.

REKLAMA

Publiczność amerykańska często nie wie o tym, że Fryderyk Chopin napisał genialną muzykę, która jest znana w postaci pieśni wykonywanych w Polsce od wielu pokoleń. Album ten pozwala zapoznać się z tymi przepięknymi dotychczas nieznanymi lub zapomnianymi utworami.

Nawet melomani znający twórczość tego światowej sławy kompozytora mogą być zaskoczeni jego niszowymi i nie zawsze powszechnie znanymi dziełami. Słuchacze zadziwieni będą różnorodnością temperamentu nastroju i ekspresji mistrza.

Obok skocznych mazurków znaleźć tam można liryczne, czasem nostalgiczne, historie i opowieści, wśród których nie zabraknie przeszywających serce patriotycznych pieśni, powstałych po upadku powstania i utracie wolności przez Polskę, zakończonych dramatycznym rozbiorem kraju.

Pieśni Chopina wykonywane są przez znanych i cenionych solistów Zespołu Lira: sopran – Katarzyna Dorula, mezzo-sopran – Anna Mazur Krawczyk, baryton – Khary Laurent. Solistom akompaniuje na pianinie Marta Pasek, absolwentka i doktorantka Krakowskiej Akademii Muzycznej – uczelni znanej w Polsce i Europie.

Album jest najnowszym, czternastym z kolei nagraniem Zespołu Lira. Jego producentem jest Lucyna Migała, dyrektor artystyczny i główny menedżer zespołu, a także jego założycielka.

Pomimo ograniczeń związanych z COVID-19 i limitowaną obecnością do dwóch osób przebywających w studio nagrań, CD charakteryzuje się dużą starannością i wysoką jakością wydania.

Nagrania „Pieśni Chopina” w wykonaniu Liry są historycznym i unikatowym dokumentem, gdyż zawierają one cały Opus 74 w dokładnie takiej kolejności, w jakiej wydane były w słynnej edycji Paderewskiego.

„Pieśni Chopina” udostępnione zostały w kwietniu i mogą być wspaniałym i niepowtarzalnym prezentem na Dzień Matki lub Dzień Ojca lub z okazji Konstytucji 3 Maja. Cena CD wynosi 25 dol., w przedsprzedaży do 1 maja – 20 dol. W cenę wliczona jest wysyłka płyty.

Zespół Lira ma swą siedzibę w Loyola University Chicago, gdzie jezuici gościnnie i nieodpłatnie udostępniają zespołowi pomieszczenia, ale podczas pandemii biura uczelni są nieczynne.

Zamówienia można dokonać telefonicznie, używając karty kredytowej, dzwoniąc pod numer: 773- 505 -8731 lub pocztą, załączając czek dla: Lira Ensemble i wysyłając na adres: The Lira Ensemble, 6033 North Sheridan Rd #34H, Chicago IL 60660.

Zakup tego unikalnego albumu będzie nie tylko wspaniałym prezentem, który piękną polską muzyką wielkiego kompozytora o światowej sławie wypełni wasze domy i przyjaciół. Będzie również wielką pomocą dla zespołu i jego artystów, którzy pomimo ograniczeń związanych z COVID -19 pragną nadal wykonywać swoją misję i dostarczać Państwu nowych, wspaniałych artystycznych doznań.

(Komunikat prasowy)

Zdjęcia: archiwum Zespołu Lira

REKLAMA

2126316159 views

REKLAMA

REKLAMA

2126316176 views

REKLAMA

REKLAMA

2128112496 views

REKLAMA

2126316186 views

REKLAMA

2126316190 views

REKLAMA

2126316194 views