REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaPierwszy wiosenny weekend z “Dziennikiem Związkowym”!

Pierwszy wiosenny weekend z “Dziennikiem Związkowym”!

-

Zapraszamy was drodzy Czytelnicy do lektury “Dziennika Związkowego” w pierwszy wiosenny weekend w tym roku! A w wydaniu weekendowym piszemy m.in.:

– o raporcie o pedofilii w diecezjach Illinois. Są w nim także nazwiska polskich duchownych

REKLAMA

– o koncercie Zespołów Związku Narodowego Polskiego, który odbył się w ubiegły weekend. Mamy obszerną relację z tego wydarzenia

– o gotowości do służby Polonii radnego 30 okręgu Ariela Reboyrasa, który ubiega się o reelekcję. Wybory już 2 kwietnia, więc warto być na bieżąco.

– o tym, co dzieje się w kampaniach wyborczych Lori Lightfoot i Toni Preckwinkle, które także 2 kwietnia zmierzą się w finale o fotel burmistrza Chicago.

– o nowym pomyśle oszustów, którzy motywem “na porwanie” próbują wyłudzić od nas sporo pieniędzy.

– o sytuacji na rynku pracy USA i jaki wpływ mają na nim imigranci.

W ubiegłym tygodniu byliśmy także na jubileuszowym 80. Balu Amarantowym, na uroczystym rozdaniu stypendiów Rady Nauczycieli Polonijnych w Chicago oraz na wykładzie gości z Instytutu Pamięci Narodowej z Białegostoku, który poświęcony był Obławie Augustowskiej. Mamy obszerne relacje z tych wydarzeń.

Polecamy Wam także tekst Krzysztofa Wawera o Chicago, które jest miastem… lutników! Też nas to mile zaskoczyło!

Do tego dokładamy dwie części z ogłoszeniami, część czwartą z poradami, przepisami, konkursem i mnóstwem sportu oraz na deser magazyn weekendowy “Kalejdoskop”. Czytania wam nie zabraknie w ten pięknie zapowiadający się wiosenny weekend! A więc #NiePrzegap i #CzytajZNami!

fot.Ewa Malcher

 

1 KOMENTARZ

  1. Sobota 03/23/2019 godzina 11:40AM. Na stronie internetowej DZ ani słowa na temat raportu R.Muellera. Czyżby informacja, że raport nie zawiera kolejnych oskarżeń w stosunku do Trumpa i jego rodziny tak sparaliżowały redakcje DZ? Podobnie na stronie internetowej PfP ani słowa na temat raportu. Ciekaw jestem reakcji DZ i PfP, gdyby raport zawierał takie oskarżenia. To są całe polonijne media informacyjne. Mamy kolejne potwierdzenie o ich stronniczości (podobnie jak większość mediów w USA). Polonijnego radia nie słucham. Życie jest zbyt krótkie i szkoda mi czasu.

REKLAMA

2103102937 views

REKLAMA

2103103170 views

REKLAMA

2104899562 views

REKLAMA

2103103313 views

REKLAMA

2103103413 views

REKLAMA

2103103522 views